RAPORT

Pogarda

Książę Harry przyleciał do Londynu. Stawił się w sądzie

Książę Harry (fot. Jordan Pettitt/PA Images via Getty Images)
Książę Harry (fot. Jordan Pettitt/PA Images via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Brytyjski książę Harry niespodziewanie zjawił się w poniedziałek w sądzie w Londynie, gdzie rozpoczęło się postepowanie w sprawie, którą on i kilkoro innych osób wytoczyło wydawnictwu Associated Newspapers Limited (ANL), wydawcy m.in. dziennika „Daily Mail”.

Sylvester Stallone wraca do malowania obrazów

W domowym zaciszu Sylvester Stallone maluje obrazy. W ostatnich latach zarzucił tę pasję, ale teraz zamierza do niej wrócić. „To, co jest cudowne w...

zobacz więcej

W pozwie książę Harry, a także m.in. piosenkarz Elton John i jego mąż, filmowiec David Furnish oraz aktorki Elizabeth Hurley i Sadie Frost, twierdzą, że padli ofiarą „odrażającej działalności przestępczej” i „rażącego naruszenia prywatności” przez ANL. 

 

Zarzucają oni wydawnictwu wynajmowanie prywatnych detektywów do potajemnego umieszczania urządzeń podsłuchowych w samochodach i domach, nagrywanie prywatnych rozmów telefonicznych, uzyskiwanie dostępu do kont bankowych za pomocą nielegalnych środków oraz płacenie funkcjonariuszom policji za informacje wewnętrzne. 

 

Wydawnictwo określiło oskarżenia jako „niedorzeczne pomówienia”, wskazując, że „wysoce oszczercze twierdzenia nie są oparte na żadnych wiarygodnych dowodach”. 

Znana aktorka chodziła nago po ulicy. Trafiła do szpitala psychiatrycznego

Amerykańska aktorka, która zasłynęła rolami w takich produkcjach, jak „Rozbitkowie”, „Siostrzyczki” czy „Ona to on”, od lat zmaga się z problemami...

zobacz więcej

Podczas rozpoczętego w poniedziałek czterodniowego postępowania sąd zdecyduje, czy sprawa będzie kontynuowana, czy też, jak domaga się ANL, roszczenia będą odrzucone bez procesu. 

 

Jak wskazują brytyjskie media, jest to pierwsza wizyta mieszkającego w Kalifornii księcia Harry'ego w Wielkiej Brytanii od przyjazdu na pogrzeb swojej babci, królowej Elżbiety II, we wrześniu zeszłego roku. Jest to tym samym pierwsza wizyta od wydania przez niego w styczniu kontrowersyjnych pamiętników zatytułowanych „Ten drugi” („Spare”), w których po raz kolejny wysunął szereg oskarżeń pod adresem pozostałych członków rodziny królewskiej. 

 

Media przypominają, że pozew wytoczony przez niego ANL jest kolejną w ostatnich latach taką sprawą, gdy zarzuca on mediom tabloidowym naruszanie jego prywatności. Wcześniej pozwał on ANL w związku z innymi oskarżeniami, a także Mirror Group Newspapers (MGN), wydawcę „Daily Mirror”, i News Group Newspapers (NGN), wydawcę gazet „Times”, „Sunday Times” i „Sun” oraz nieistniejącego już „News of the World”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej