RAPORT

Pogarda

TVN cenzuruje materiały niewygodne dla Tuska. Ale zachowała się kopia [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Z mediów społecznościowych znikają materiały związane z wpadką Donalda Tuska na antenie TVN24. Latem 2022 roku zakulisową rozmowę lidera PO i dziennikarki Agaty Adamek mogli przypadkowo usłyszeć widzowie stacji przed rozpoczęciem wywiadu. Polityk przyznał wówczas, że nie chce mu się... pracować w Sejmie. Teraz TVN cenzuruje to, co dla polityka okazało się niewygodne.

Dziennikarka TVN tłumaczy kontrowersyjne słowa Tuska

Szef PO Donald Tusk z pogardą i wstrętem odniósł się do pracy w Sejmie na rzecz Polaków. Kontrowersyjne słowa padły w rozmowie z Agatą Adamek z TVN...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w połowie sierpnia 2022 roku tuż przed emisją programu „Jeden na jeden” w TVN24. 

 

Dziennikarka i szef PO nie spodziewali się najwyraźniej, że ich pozaantenowa rozmowa ujrzy światło dzienne. Stało się inaczej: użytkownicy oglądający wywiad w aplikacji TVN24 GO usłyszeli, jak przed wejściem na wizję Tusk mówi: „Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować”.– To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej – powiedział były premier.  

 

Czytaj więcej: To dlatego Tusk mówił o „upiornej” pracy w Sejmie? „Zarobi tam 10 razy mniej” 

 

Fragment nie był dostępny w serwisie internetowym TVN, ale zaskoczeni słuchacze zdążyli go zarejestrować. Nagranie trafiło do sieci. Udostępnił je jeden z użytkowników Twittera. 

 

Teraz materiał nie jest już dostępny nawet w mediach społecznościowych. Film najprawdopodobniej został zablokowany na żądanie TVN – na co wskazuje komunikat pojawiający się pod tweetem: 

Zachowały się jednak kopie. Niewygodny dla Tuska fragment można odsłuchać m.in. w materiale TVP Info z sierpnia 2022 r. Zamieszczamy go poniżej: 

teraz odtwarzane
Tusk nie wiedział, że jest nagrywany. Powiedział szczerze co sądzi o pracy w Sejmie

Zobacz także: „Sojusz PO z Konfederacją”. Grochal z „Newsweeka” relacjonuje rozmowy polityków PO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej