RAPORT

Pogarda

Zaginięcie Fabiana Zydora. Przełom ws. zbrodni z 2016 r.

Nastolatek został zamordowany, jego ciało – ukryte (fot. tt/@PolicjaWlkp)
Nastolatek został zamordowany, jego ciało – ukryte (fot. tt/@PolicjaWlkp)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie, zamordowanie i ukrycie ciała 17-letniego Fabiana Zydora. Do zbrodni doszło w 2016 r. w miejscowości Tarnowa koło Wrześni. Zatrzymani trafili już do tymczasowego aresztu.

Tajemnica zaginięcia Fabiana spod Wrześni. Wyznaczono nagrodę

Pięć lat temu 17-letni Fabian Zydor zaginął w tajemniczych okolicznościach koło Wrześni. Do dziś nie udało się go odnaleźć. Wielkopolscy policjanci...

zobacz więcej

Fabian Zydor, nastolatek z miejscowości Tarnowa koło Wrześni, zaginął w tajemniczych okolicznościach 30 października 2016 r. Po kilku latach pracy śledczych nastąpił przełom. 

 

– Nad sprawą przez ostatnie trzy lata pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zbierali informacje, materiały dowodowe, prowadzili poszukiwania ciała zaginionego na niespotykana skalę. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył także nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia 17-latka – przekazał rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. 

 

Jak dodaje, zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły wytypować podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy miejscowości Pyzdry niedaleko Tarnowej.


Trzej mężczyźni zostali w ubiegłym tygodniu zatrzymani na polecenie prokuratury. Są podejrzani o zabójstwo Fabiana Zydora i ukrycie jego ciała.

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych (fot. Policja)
Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych (fot. Policja)

Grozi im dożywocie


Borowiak ujawnił, że też ustalenia śledczych.


– Młodzi wówczas mężczyźni 30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana. To oni późnym wieczorem dobijali się do bramy posesji, gdzie mieszkał Fabian. Poszli potem do centrum wsi, gdzie natknęli się na Fabiana wracającego do domu. Chwilę wcześniej wyszedł z domu znajomego, z imprezy. Został przez sprawców napadnięty i zamordowany. Wywieźli go z Tarnowej samochodem. Dla zatarcia śladów zbrodni ciało ukryli – powiedział. 

  

Zatrzymani to notowani przestępcy, których w przeszłości zatrzymano m.in. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka. Zostali skazani na więzienie i odbywali wyroki, dlatego ich zatrzymanie odbyło się w zakładach karnych. 

  

– Zebrane przez policjantów i prokuratorów z Poznania materiały dowodowe dały podstawę do przedstawienia podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek policjantów i prokuratorów zostali oni aresztowani przez sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia – dodał Borowiak. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej