RAPORT

Pogarda

Małżeństwo odpowie za zabójstwo mężczyzny w Chocianowie

W trakcie libacji Piotr K. zaatakował Andrzeja G. (fot. Policja śląska)
W trakcie libacji Piotr K. zaatakował Andrzeja G. (fot. Policja śląska)

Najnowsze

Popularne

O zabójstwo niepełnosprawnego mężczyzny podczas libacji alkoholowej oskarżyła prokuratura mieszkańca Chocianowa (Dolnośląskie) Piotra K. Przed sądem odpowie również jego żona, której śledczy zarzucili m.in. nieudzielenie pomocy ofierze i znieważenie zwłok.

Brutalny napad na Pomorzu. Policjanci zatrzymali sprawców [WIDEO]

Policjanci z Pomorza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z domów na terenie powiatu gdańskiego, pobili i okradli jego...

zobacz więcej

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w kwietniu 2022 r. w Chocianowie. Według prokuratury, Piotr K. spotkał w sklepie swojego znajomego, niepełnosprawnego Andrzeja G., z którym po zakupie alkoholu udał się do mieszkania małżeństwa K. 

 

Motywem działania była zazdrość


W trakcie libacji K. zaatakował Andrzeja G. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran i uduszenia.


„Motywem działania oskarżonego Piotra K. była chorobliwa zazdrość o żonę, wynikająca z dwuznacznej sytuacji, którą zastał w mieszkaniu po powrocie ze sklepu (K. wyszedł wcześniej do sklepu, aby dokupić alkohol). Jak sam określił, »wpadł wtedy w szał« i zaczął dusić pokrzywdzonego” – podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. 

 

Po dokonaniu zabójstwa oskarżeni pozostawili ciało ofiary w mieszkaniu, polewając je środkiem chemicznym i zabezpieczając folią. Małżeństwo K. na kilka dni opuściło mieszkanie.


„Piotr K. niektórym świadkom mówił o tym, że udusił Andrzeja, ale ze względu na fakt, iż był pod wpływem alkoholu, nikt nie traktował jego słów poważnie” – relacjonowała prok. Tkaczyszyn.

Kradzież na zamkniętych targach bursztynu i biżuterii [WIDEO]

zobacz więcej

Policję zawiadomili sąsiedzi, których zaniepokoił odór dochodzący z mieszkania małżeństwa K. Wkrótce potem Piotr K. oraz Katarzyna K. zostali zatrzymani. 

 

Prokurator oskarżył K. o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, a Katarzynę K. o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, znieważenie jego zwłok, karalne niezawiadomienie o dokonanym zabójstwie i zacieranie śladów tej zbrodni. 

 

„Piotr K. przyznał się, że udusił Andrzeja G., stwierdzając jednocześnie, że to był wypadek i złożył wyjaśnienia. Katarzyna K. przyznała się do części zarzucanych jej czynów, tj. do nieudzielenia pomocy oraz niezawiadomienia o zabójstwie i złożyła wyjaśnienia. Do pozostałych zarzutów objętych aktem oskarżenia ta nie przyznała się” – powiedziała prok. Tkaczyszyn. 

 

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Legnicy. Mężczyźnie grozi dożywocie, a kobiecie do 13 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej