RAPORT

Pogarda

Szef Rady Bezpieczeństwa Rosji: NATO bierze udział w wojnie na Ukrainie

Nikołaj Patruszew (fot. Russian Foreign Press/Handout/Anadolu/Getty)
Nikołaj Patruszew (fot. Russian Foreign Press/Handout/Anadolu/Getty)

Najnowsze

Popularne

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew powiedział, że kraje NATO są stroną konfliktu na Ukrainie. W wywiadzie dla „Rossijskaja Gazieta” oskarżył Zachód, że próbuje „przedłużyć tę militarną konfrontację”.

Rosyjski szpieg zatrzymany przez SKW. Przyznał się, opisał szczegóły

Służba Kontrwywiadu Wojskowego na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zatrzymała cudzoziemca, który usłyszał zarzut prowadzenia działalności...

zobacz więcej

O rzekomym udziale państw Paktu Północnoatlantyckiego w wojnie na Ukrainie wysoko postawieni przedstawiciele Kremla mówią od dawna. Ostatnio sam Władimir Putin oskarżał NATO o zaangażowanie w konflikt i straszył groźbą nuklearnego knfliktu.  

 

„Jastrząb” Putina straszy Rosjan


Teraz Nikołaj Patruszew – powszechnie postrzegany jako jeden z „jastrzębi” w kręgu najbliższych współpracowników prezydenta Rosji – zarzucił państwom NATO, że są stroną w wojnie, skoro „zaopatrują Kijów w broń i dane wywiadowcze oraz są zainteresowane pokonaniem Rosji”. 

 

– Zrobili z Ukrainy jeden wielki obóz wojskowy. Wysyłają broń i amunicję do ukraińskich żołnierzy, dostarczają im informacji wywiadowczych, w tym za pomocą satelitów i znacznej liczby bezzałogowych statków powietrznych – powiedział Patruszew w wywiadzie dla rządowej gazety. 

  

Według niego instruktorzy i doradcy z NATO szkolą ukraińskie wojsko, a najemnicy walczą w ukraińskich batalionach. „Starając się jak najdłużej przedłużać tę konfrontację militarną, nie ukrywają swojego głównego celu: pokonania Rosji na polu bitwy i jej dalszego rozczłonkowania” – stwierdził Patruszew. 

 

To kolejny raz, gdy rosyjska wierchuszka straszy bardziej własnych obywateli niż państwa zachodnie. Od początku wojny Kreml na użytek wewnętrzny wysyła komunikaty o rzekomej groźbie ataku.  

 

Zobacz także: „To szatan”. Wyciekło nagranie rozmowy, jak kremlowskie elity karcą Putina 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej