RAPORT

Pogarda

„Balcerowicz buduje PiS”? Sekretarz generalny PO gani ekonomistę

Leszek Balcerowicz skrytykował Platformę Obywatelską (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Leszek Balcerowicz skrytykował Platformę Obywatelską (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Leszek Balcerowicz mówi rzeczy nieodpowiedzialne, na wszystko lubi patrzeć z perspektywy słupków ekonomicznych – powiedział sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. W Radiu Zet polityk PO stwierdził, że ekonomista powinien „zastanowić się”, zamiast sprzyjać Prawu i Sprawiedliwości. Bronił przy tym „babciowego”, które Balcerowicz skrytykował.

Wilki w owczej skórze, czyli „socjalna Platforma”

To nie jest tak, że prowadzona przez długie lata antyspołeczna polityka Platformy Obywatelskiej była błędem przy pracy. Jej rządy bardzo świadomie...

zobacz więcej

Były premier już przed weekendem w jednym z wywiadów stwierdził, że „nie przypomina sobie tak demagogicznej kampanii”.


– Obiecanki socjalne mogą doprowadzić do hiperinflacji – skomentował propozycję wypłacania „babciowego” przez Donalda Tuska. 

 

Balcerowicz nie wytrzymał 

 

W niedzielę jeszcze dosadniej odniósł się do kampanijnych haseł Platformy Obywatelskiej na Twitterze: „Zamiast straszenia Konfederacją, Tusk i PO powinni zastanawiać się, w jakiej mierze ich ściganie się z PiS w rozdawniczym populizmie zwiększa popularność Konfederacji. Na kogo mają głosować ludzie, którzy mają wolnorynkowe poglądy i nie lubią, gdy traktuje się ich jak idiotów?”. 

O komentarz do słów ekonomisty i byłego wicepremiera w Radiu Zet pytany był Marcin Kierwiński. 

 

Kierwiński: On patrzy tylko na słupki ekonomiczne 

 

– Radzę prof. Balcerowiczowi, by się zastanowił nad tego typu wypowiedziami, bo może się obudzić w Polsce rządzonej trzecią kadencję przez PiS – stwierdził sekretarz generalny PO. 

PO podaje receptę na inflację, dziennikarz w szoku: To są czynniki proinflacyjne

Platforma Obywatelska krytykuje PiS za wysoką inflację. Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak został więc zapytany, jak jego partia chciałaby...

zobacz więcej

Wypowiedzi ekonomisty nazwał „nieodpowiedzialnymi”.


– Nikt nie ściga się z PiS-em na rozdawnictwo. „Babciowe” zaproponowane prze Tuska nie ma nic wspólnego z tego typu ściganiem. To dobra propozycja przywracania kobiet na rynek pracy – zapewniał Kierwiński. 

 

Platforma Obywatelska już nie go lubi 

 

Dopytywany, czy Balcerowicz to tylko ekonomista nieczuły na problemy społeczne, Kierwiński stwierdził, że „Balcerowicz lubi patrzeć na wszystko z perspektywy słupków ekonomicznych”. – Na wszystko patrzy przez pryzmat chłodnego rachunku: winien i ma – dodał. 

 

Odnosząc się do tweeta byłego wicepremiera Kierwiński stwierdził, że „jego słowa budują raczej PiS” i dziwił się, że – zazwyczaj sympatyzujący z Platformą – ekspert „ucieka w taką retorykę”. 

 

Zobacz także: Balcerowicz autoryzował wywiad. Wg dziennikarza wykreślił pytania i odpowiedzi

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej