RAPORT

Pogarda

„To szatan”. Wyciekło nagranie rozmowy, jak kremlowskie elity karcą Putina

Władimir Putin za wszystko odpowiada – mówi Farkhad Achmedow na nagraniu, które wyciekło do sieci (fot.  Contributor/Getty Images)
Władimir Putin za wszystko odpowiada – mówi Farkhad Achmedow na nagraniu, które wyciekło do sieci (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjskie media społecznościowe podbija nagranie rozmowy, w której uczestniczą rzekomo producent Józef Prigożyn i miliarder, były senator Farkhad Achmedow. Omawiają oni wojnę z Ukrainą i wulgarnie karcą działania prezydenta Władimira Putina. Cała rozmowa przesiąknięta jest krytyką despoty oraz otaczających go urzędników i oligarchów. Achmedow nazywa prezydenta Rosji „szatanem”.

Co Putin robił w wieku 23 lat? W archiwach odnaleźli młodego „porucznika KGB”

Już w 1976 roku Władimir Putin, jako młody porucznik KGB, uczestniczył w przeszukaniu mieszkania petersburskiego pisarza Olega Wołkowa. Jak...

zobacz więcej

Jak zauważa niezależny portal Meduza, nagranie rozmowy, w której prawdopodobnie słychać głosy Prigożyna i Achmedowa, zostało opublikowane w serwisie YouTube 7 marca, ale zaczęło zdobywać popularność dopiero po dwóch tygodniach, gdy zainteresowały się nim media. 

 

Dwugłos na temat nagrania 

 

Achmedow nie skomentował nagrania, z kolei Prigożyn początkowo nazwał je „fałszywką”, a chwilę później potwierdził, że częściowo zawiera jego wypowiedzi. Producent muzyczny twierdzi, że padają tam zdania, które wypowiedział i takie, które są rzekomo wygenerowane. 

 

W rozmowie głos należący do Józefa Prigożyna twierdzi, że Igor Sieczin, szef Rosnieftu, Serhij Wiktorowicz i szef Gwardii Rosyjskiej Wiktor Zołotow „zjednoczyli się” i „winią za wszystko” ministra obrony Siergieja Szojgu. 

 

„Putin to szatan” 

 

Cała rozmowa przesiąknięta jest krytyką Putina oraz otaczających go urzędników i oligarchów. Achmedow nazywa prezydenta Rosji „szatanem”. 

 

– Widzisz, co on zrobił? Postawił ich na szachownicy, do ch***ry. Żeby się ratować, do ch***ry – mówi Prigożyn. W odpowiedzi Farkhad Achmedow dodaje, że „on (Putin) za wszystko odpowiada”.


– Ukraina jest republiką, federacją, krajem prezydenckim. Za to wszystko odpowie prezydent. Za wszystko – ocenia miliarder. – On jest szatanem – podsumowuje Achmedow. 

 

Źródło serwisu Ważne Historie w rosyjskim FSB oceniło nagranie rozmowy jako autentyczne. 

 

Zobacz także: „Ożywiona dyskusja” u Sołowjowa. Jeden z gości propagandysty zemdlał na antenie [WIDEO] 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej