RAPORT

Pogarda

Arktyczne powietrze nad Polską. Od poniedziałku wraca zima [PROGNOZA]

W wielu miejscach wystąpi deszcz ze śniegiem i śnieg (fot. Getty Images)
W wielu miejscach wystąpi deszcz ze śniegiem i śnieg (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Za sprawą niżu z centrum nad Bałtykiem do Polski napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz IMGW, w wielu miejscach kraju wystąpi deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy temperatura w całej Polsce spadnie poniżej zera.

Od zachodu nadciąga duże ochłodzenie [PROGNOZA]

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, możliwe są przelotne opady deszczu i...

zobacz więcej

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, zachodnia część Europy jest pod wpływem wyżu, a wschodnia niżu. Polska znajduje się na skraju niżu, a do kraju napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.


W całym kraju będzie pochmurno. Na południowym wschodzie intensywny deszcz przejdzie w deszcz ze śniegiem, a w górach w śnieg. Na pozostałym obszarze kraju prognozujemy opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.


Na Pomorzu może spaść do 5 cm śniegu. Od 1 st. na Pomorzu Wschodnim, ok. 5 w centrum do 7 na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w całym kraju porywisty.


Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są na południu kraju, gdzie będą dochodziły do 70 km/h. Wysoko w górach prędkość wiatru przekroczy 100-110 km/h. Na Wybrzeżu i miejscami w centrum kraju prognozowane są porywy wiatru do 65 km/h


W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z opadami deszczu ze śniegiem na krańcach południowo wschodnich, a na pozostałym obszarze śniegu. W całym kraju temperatura będzie ujemna, od -1 w rejonie Półwyspu Helskiego, ok. -4 w centrum kraju, do -6 na Pomorzu i w rejonie Kotliny Kłodzkiej. W rejonach podgórskich Karpat prognozowane są spadki do -8 stopni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej