RAPORT

Pogarda

Plaga wśród młodzieży. Władze zakażą sprzedaży gazu rozweselającego

Zażywanie tego środka spowodowało ogromny wzrost zachowań antyspołecznych (fot. Getty Images)
Zażywanie tego środka spowodowało ogromny wzrost zachowań antyspołecznych (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Wielkiej Brytanii zostanie zakazana sprzedaż podtlenku azotu; będzie on traktowany jak narkotyk. Zażywanie tego środka spowodowało ogromny wzrost zachowań antyspołecznych, poinformował w niedzielę portal Sky News.

Mroczna historia Adidasa. Panzerschrecki w imperium sportowego obuwia

Założyciele firm Adidas i Puma, bracia Adi i Rudolf Dasslerowie, stworzyli obuwie sportowe, w których złoto podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w...

zobacz więcej

O planach zakazu sprzedaży poinformował sekretarz stanu ds. wyrównywania szans, mieszkalnictwa i wspólnot Michael Gove. Zażywanie podtlenku azotu, zwanego gazem rozweselającym, powoduje duże zagrożenie dla zdrowia i stało się plagą wśród brytyjskich nastolatków i młodych dorosłych podała Sky News.


Myślę, że każdy, kto ma okazję spacerować po naszych parkach w naszych dużych miastach, widzi te małe pojemniki, które nie tylko szpecą przestrzeń publiczną, ale są też narkotykiem, który powoduje szkody psychologiczne i neurologiczne, a także przyczynia się do zachowań antyspołecznych powiedział Michael Gove.


Narkotyk popularny na imprezach


Podtlenek azotu jest w Wielkiej Brytanii drugim po marihuanie najczęściej używanym narkotykiem wśród osób w wieku od 16 do 24 lat. Sky News informuje, że w ostatnim okresie nastąpił gwałtowny wzrost liczby przyjęć do szpitali osób używających tego narkotyku na imprezach.


Ogłoszona dziś decyzja idzie dalej niż zalecenia Home Office (brytyjskiego urzędu będącego odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych), który nie zalecił zakazu sprzedaży substancji po zbadaniu zagrożeń wiążących się z jej zażywaniem pisze Sky News.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej