RAPORT

Pogarda

O co założyli się szefowie dyplomacji Wielkiej Brytanii i Ukrainy i kto wygrał?

Dmytro Kułeba (fot. TT/@DmytroKuleba)
Dmytro Kułeba (fot. TT/@DmytroKuleba)

Najnowsze

Popularne

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Wielkiej Brytanii założyli się o butelkę wina. Każdy stawiał na zwycięstwo reprezentacji swojego kraju w rozegranym w niedzielę meczu piłkarskim. Wygrał James Cleverly – poinformował portal Ukrainska Prawda.

Samoloty dla Ukrainy? Jest stanowisko Wielkiej Brytanii

Samoloty dla walczącej z Rosją Ukrainy stały się przedmiotem dyskusji polityków w wielu państwach. Kanclerz Olaf Scholz apelował niedawno w tym...

zobacz więcej

Dmytro Kułeba i James Cleverly zawarli zakład na Twitterze na krótko przed meczem piłkarskim pomiędzy reprezentacjami Ukrainy i Anglii w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.


Szef ukraińskiej dyplomacji zaproponował zakład: jeśli wygra Anglia, będzie winien Cleverly'emu butelkę ukraińskiego wina. Jeśli wygra, to Cleverly da mu butelkę wina z Anglii. – Zgoda, kolego. Niech wygra lepszy – odpowiedział po ukraińsku brytyjski minister.


Mecz w Londynie zakończył się zwycięstwem 2:0 drużyny gospodarzy. 


Po zakończonym meczu Dmytro Kułeba zaprezentował butelkę wina, którą wybrał dla szefa brytyjskiej dyplomacji. „Pewnego dnia wzniesiemy toast z okazji zwycięstwa Ukrainy” – napisał Kułeba, na co James Cleverly odpisał: „dziękuję przyjacielu. Mimo, że nie wygraliście dzisiaj, wiem, że ostatecznie Ukraina zwycięży”.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej