RAPORT

Pogarda

Ważna zmiana w przepisach. Koniec prowokacji... bramkarzy

Zachowanie Emiliano Martineza sprowokowało działaczy do zmian (fot. Getty Images)
Zachowanie Emiliano Martineza sprowokowało działaczy do zmian (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Organizacja IFAB, odpowiedzialna za ustalanie przepisów gry w piłkę nożną, wprowadziła nowe przepisy dotyczące zachowania bramkarzy podczas wykonywania rzutów karnych. W nowym sezonie bramkarze nie będą już mogli rozpraszać zawodników wykonujących jedenastki.

Przez nią wyleciał z Bayernu? Kulisy zwolnienia Nagelsmanna

Rozwiązanie umowy z Julianem Nagelsmannem zaskoczyło cały piłkarski świat. Dziennikarze spekulują, że powody takiej decyzji kierownictwa Bayernu...

zobacz więcej

Wydarzeniem, które skłoniło IFAB do podjęcia zmian, był finał ostatniego mundialu i „show” Emiliano Martineza. Bramkarz reprezentacji Argentyny został bohaterem, jednak jego zachowanie polegające na wykonywaniu prowokujących gestów do uderzających – wzbudziło spory niesmak.Szymon Marciniak, który wiedział, że Argentyńczyk podobnie zachowywał się już w ćwierćfinale z Holandią, ukarał Martineza żółtą kartką. Teraz przepisy te zostaną zdecydowanie zaostrzone.
Zgodnie z informacją opublikowaną przez IFAB, bramkarze nie będą już mogli zachowywać się w sposób, który "nie okazuje szacunku grze i przeciwnikowi". Nowe przepisy wymagają, aby bramkarze nie rozpraszali zawodników wykonujących jedenastki, nie opóźniali wykonania strzału oraz nie dotykali słupków oraz poprzeczek”. 


Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 lipca. Każdy jeden przypadek powyższego zachowania będzie skutkować żółtą kartką, a w przypadku jego powtórzenia – drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej