RAPORT

Pogarda

Kuźmiuk o przekrętach na VAT: Przez 8 lat rządów PO zniknęły 262 mld zł

Zbigniew Kuźmiuk (fot. TVP Info)
Zbigniew Kuźmiuk (fot. TVP Info)

Najnowsze

Popularne

Nie daj Boże, by Platforma doszła do władzy, bo wówczas zrealizowałaby program „likwidacja +” – powiedział w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Polityk podkreślił, że „jedynym programem, którym dysponuje PO jest program likwidacyjny, który kiedy rządzili konsekwentnie realizowali”.

Prof. Modzelewski: To była największa grabież środków publicznych w czasie pokoju

– Podejrzewałem - zresztą są na to dowody - że mieliśmy do czynienia z nieudolnością, że to było za trudne. Rządzenie podatkami w ogóle jest dość...

zobacz więcej

– Nie ulega wątpliwości, że dopuszczono politycznie do prywatyzacji podatków na wielką skalę, w szczególności podatku VAT, co zresztą udowodniła sejmowa komisja śledcza , że ta luka przez 8 lat rządów PO to było 262 mld zł – podkreślił Kuźmiuk.


Jak dodał „jeżeli doliczymy do tego akcyzę, bo jak się okazało po wprowadzeniu pakietu paliwowego nagle sprzedaż oleju napędowego wzrosła o 1/3 , co oznacza, że 1/3 była wożona, a pieniądze z podatków szły do prywatnych kieszeni to to jest kwota ponad 300 mld złotych – jeden budżet państwa z tego okresu nie trafił do sfery budżetowej (...) tylko trafił do kieszeni prywatnych osób. W ten sposób sprywatyzowano jeden budżet państwa”. 


„Prywatyzacja podatków”


– My pokazaliśmy, że jest możliwe prowadzenie zupełnie inaczej finansów publicznych – stwierdził eurodeputowany.


Jako przykład podał liczby, które obrazują ten proces. – Dochody budżetu państwa na ten rok to jest 604 mld, a ostatni budżet koalicji PO-PSL to jest 289 mld złotych, czyli ponad dwukrotnie więcej dochodów budżetowych, zaś dochody z podatku zaplanowane na ten rok 286 mld zł, a wszystkie dochody podatkowe i niepodatkowe z okresu PO-PSL to 289 mld zł – powiedział Kuźmiuk. Jak podkreślił „to pokazuje skalę tej prywatyzacji podatków. My nie zrobiliśmy żadnego cudu, po prostu przypilnowaliśmy interesów państwa”.


– Szef związków zawodowych celników wypowiadał się po wielokroć mówiąc: „paliw nie można było nam ruszać”. To oznacza, że cała kontrabanda wjeżdżała do Polski za wiedzą i zgodą ówcześnie kierujących państwem – powiedział europoseł.

Morawiecki: Tusk został okiwany przez mafie vatowskie. Zrobił exit do Brukseli, a potem Brexit

– Może Donald Tusk potrafi się kiwać na boisku, zdaje się więcej „haratał w gałę” niż rządził, ale został okiwany przez przestępców podatkowych -...

zobacz więcej

Kuźmiuk przypomniał wypowiedzi ministra Grasia w restauracji Sowa i Przyjaciele, gdzie stwierdził, że „narkotyki się już nie opłacają – teraz opłaca się wyłudzanie VAT” i opisał ten mechanizm.


Te wszystkie rzeczy były po prostu tolerowane. Możemy się przepychać z PO o różne rzeczy, oni sugerują Prawu i Sprawiedliwości różne rzeczy, ale naprawdę dobrze by było, żeby wreszcie odpowiedzieli na pytanie, co się stało z tymi tak olbrzymimi pieniędzmi, kto te pieniądze przejął i dlaczego na to wyrazili polityczną zgodę – mówił polityk. 


Inflacja


Kuźmiuk odniósł się również do inflacji i kryzysu.


– Wystarczy posłuchać wypowiedzi szefów banków centralnych z całego świata. Każdy wypowiada się identycznie jak prezes NBP. 2/3 czynników wpływających na inflację to są czynniki zewnętrzne, głównie skutki pandemii, na którą nałożyła się wojna, rozhuśtanie cen surowców energetycznych i także to, że ta wojna trwa, co się przekłada na rynki żywnościowe – powiedział.


Jak zaznaczył „jeżeli ktoś mówi o inflacji, a ani słowem nie wspomina o czynnikach zewnętrznych to znaczy, że uprawia rosyjską propagandę”.

Twarde starcie polityków na Twitterze. „Wasz rząd wypłacał pieniądze mafiom”

Wiceminister Marcin Horała napisał na Twitterze, że między PiS a PO jest jedna zasadnicza różnica. „Rząd PO-PSL zbierał pieniądze od uczciwych...

zobacz więcej

Tusk jak św. Mikołaj 


Europoseł skomentował także objazd Donalda Tuska po kraju i jego obietnice wyborcze.


Donald Tusk jeździ teraz jak św. Mikołaj i zaczyna składać różnego rodzaju propozycje– stwierdził Kuźmiuk.


– Złożył propozycję kredytu mieszkaniowego 0% (...) to są propozycje oderwane od rzeczywistości, nieodpowiedzialne i nie ulega dla mnie wątpliwości, że głównym beneficjentem tak sformułowanego programu będą deweloperzy. (...) To jest propozycja rzucona ot tak sobie – podkreślił. Jak zaznaczył „PO nie wyzbyła się formuły funkcjonowania bez odpowiedzialności za to, co mówi i robi”. 


Zdaje się to są propozycje w stylu „dwa razy obiecać to jak raz spełnić” – rzucimy je i może kogoś na to złowimy – podkreślił. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej