RAPORT

Pogarda

Tragiczny pożar domu mieszkalnego. Ofiarą najprawdopodobniej znany aktor

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły zdarzenia (fot. FB/Brama Grodzka (Grodzka Gate); FB/OSP Chodel)
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły zdarzenia (fot. FB/Brama Grodzka (Grodzka Gate); FB/OSP Chodel)

Najnowsze

Popularne

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec koło Opola Lubelskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał w tym domu. Według lokalnych mediów ofiarą jest Piotr Wysocki, aktor związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie.

Nie żyje Leszek Pniaczek. Aktor z „Klanu” miał 59 lat

7 lutego 2023 r. zmarł Leszek Pniaczek. Telewidzowie znali go m.in. z cyklu „Spotkanie z balladą” i „Klanu”. Aktor miał 59 lat.

zobacz więcej

O śmiertelnym pożarze poinformowała asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Doszło do niego ok. godz. 8 w Trzcińcu w gminie Chodel. – Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w skutek pożaru śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał – przekazała asp. szt. Żur dodając, że policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają obecnie szczegóły zdarzenia. 


Według „Tygodnika Lokalnego. Wspólnota Opolska” w tym domu zamieszkiwał od kilkunastu lat aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki. 


Przeczytaj też: Nie żyje znany aktor Jan Nowicki


Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym związany był przez lata Piotr Wysocki powiedziała PAP, że wiadomość o śmierci aktora dotarła do nich również z doniesień medialnych. 
– Piotr Wysocki związany był w Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w „Widnokręgu”, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – powiedziała PAP rzeczniczka. 

Wysocki zagrał także w filmach m.in. „Czterej Pancerni i Pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Chopin. Pragnienie Miłości”. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły zdarzenia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej