RAPORT

Pogarda

Zima wraca. IMGW wydało ostrzeżenia m.in. przed oblodzeniem

Oblodzenie prognozowane jest w okolicach Koszalina i Trójmiasta (fot. Shutterstock)
Oblodzenie prognozowane jest w okolicach Koszalina i Trójmiasta (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami i oblodzeniem w nocy wydał dla części kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do Polski wraca zima, ale jak prognozują synoptycy, tylko na chwilę. Przymrozki mogą wystąpić w części północnej, północno-zachodniej i północno-wschodniej Polski. Oblodzenie prognozowane jest w okolicach Koszalina i Trójmiasta.

Wiosenny weekend. Wkrótce powrót zimy

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wysoko w górach spadnie śnieg – powiedziała...

zobacz więcej

Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW, Grażyna Dąbrowska, ostrzeżenia są związane z prognozowanymi opadami deszczu ze śniegiem. Na tym obszarze temperatura spadnie też poniżej zera. 

 
Jak dodaje Grażyna Dąbrowska, dzisiaj spodziewane jest też zmienne zachmurzenie, umiarkowane i duże.  


Na Lubelszczyźnie, krańcach południowo-wschodnich i wschodnich mogą wystąpić burze. Do końca dnia powinno być jednak ciepło. Na południu kraju temperatura wzrosła do 13 stopni Celsjusza, w centrum około dziesięciu. Wiatr umiarkowany wieje z kierunku zachodniego, na wybrzeżu może być silny, do około 60 kilometrów na godzinę. 
IMGW wydał też ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu, które występować mogą na obszarze zachodniej części Przedgórza Sudeckiego. Najzimniej ma być w poniedziałek i we wtorek. Poprawę pogody ma przynieść czwartek. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej