RAPORT

Pogarda

Tusk mówi pogardliwie o „ochłapach”. PiS odpowiada

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot, który przedstawia wypowiedzi przedstawicieli różnych samorządów (fot. tt)
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot, który przedstawia wypowiedzi przedstawicieli różnych samorządów (fot. tt)

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w mediach społecznościowych nowy spot, który jest odpowiedzią na słowa Donalda Tuska. Lider PO zarzucał partii rządzącej, że daje samorządom „ochłapy”.

Tusk wymyślił Baltic Pipe? Jabłoński: „Niewiarygodna bezczelność”

Donald Tusk na jednym ze spotkań z wyborcami na Śląsku powiedział, że był inicjatorem powstania Baltic Pipe. Wiceszef MZS Paweł Jabłoński odniósł...

zobacz więcej

W trakcie jednego ze spotkań ze zwolennikami PO Donald Tusk mówił o – jego zdaniem – zbyt małym wsparciu dla samorządów ze strony państwa. Polityk powiedział, że „PiS daje ochłapy i jeździ z tymi czekami od gminy do gminy”. 

 

W reakcji na te słowa lidera Platformy Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot, który przedstawia wypowiedzi przedstawicieli różnych samorządów właśnie o pomocy finansowej od państwa. 

 

„Dla wielu gmin jest to możliwość budowania strategicznych połączeń, które od wielu lat czekały na taki moment, na takie duże środki”; „To środki, których miasto nie ma możliwości samo wygospodarować”; „To jest coś wyjątkowego, to podanie ręki, uratowanie milionów miejsc pracy” – podkreślali samorządowcy. 


„Największe w historii wsparcie dla samorządów, przekazywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to dla Donalda Tuska „ochłapy”. Posłuchajmy zatem, co mówią sami samorządowcy, którzy pamiętają prawdziwych ochłapach Tuska przekazywanych Polsce lokalnej w czasach PO!” – czytamy na Twitterze PiS.  

 

„Przełomowe inwestycje, gigantyczne rządowe nakłady finansowe na samorządy, dzięki którym budujemy szkoły, przedszkola, drogi, te które przez lata nie mogły powstać. Zdaniem Tuska to ochłapy! Ten facet nie ma odrobiny honoru. Nie pozwólmy by wrócił, kłamstwo nie może zwyciężyć” – napisał na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek.  

 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej