RAPORT

Pogarda

Strażacy ugasili pożar, nie zauważyli ciała. Znaleziono je po miesiącach

Szukali 57-latka (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Szukali 57-latka (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura bada przyczyny śmierci 57-latka, którego zwłoki znaleziono w spalonym domu w Głowaczowie (Mazowieckie) dopiero kilka miesięcy po pożarze. Strażacy, którzy ugasili ogień, prawdopodobnie nie zauważyli ciała. Znaleźli je o wiele później policjanci prowadzący poszukiwania 57-latka jako osoby zaginionej.

Wszedł na jezdnię z latarką, żeby zatrzymać pędzący samochód

Mandatem dla pieszego i dla kierowcy zakończyła się scysja na drodze w powiecie żuromińskim na Mazowszu. Kierujący bmw 19-latek potrącił...

zobacz więcej

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kozienicach. Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska, obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające dotyczące ustalenia przyczyn zgonu mężczyzny.


Przedmiotem postępowanie będzie też wyjaśnienie, czy czynności podjęte przez straż w trakcie gaszenia pożaru były prawidłowe, czy nie nastąpiło jakieś niedopatrzenie w związku z tym, że dopiero kilka miesięcy po pożarze w pogorzelisku ujawniono zwłoki mężczyzny – przekazała rzeczniczka.


Pożar na jednej z posesji w Głowaczowie wybuchł na początku listopada ub. roku. Na miejscu zostały wykonane czynności strażaków, którzy ugasili pożar i dokonali sprawdzenia terenu.


Wyjaśnienia strażaków


Strażacy tłumaczą, że dom był wypełniony śmieciami, których po pożarze wywieziono kilka ciężarówek. Wówczas nikt nie natknął się na ciało w pogorzelisku. – O zdarzeniu tym nie była informowana ani policja, ani prokuratura, a w więc w zakresie pożaru nie było prowadzone żadne postępowanie – przekazała prokurator.


Ponieważ właściciel posesji nie był przez dłuższy czas widywany, na początku marca członkowie jego rodziny zgłosili zaginięcie 57-latka. Policjanci, poszukujący 57-latka, udali się na pogorzelisko i tam, w zgliszczach, znaleźli zwłoki mężczyzny.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej