RAPORT

Pogarda

Sekretarz generalny PiS: Nitras nakręca napięcie przeciw katolikom

Poseł Sławomir Nitras (fot. PAP/Lech Muszyński)
Poseł Sławomir Nitras (fot. PAP/Lech Muszyński)

Najnowsze

Popularne

Poseł KO Sławomir Nitras kontynuuje „odpiłowywanie” katolików, a to przedkłada się na ataki na kościoły – ocenił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Odniósł się tak do słów Nitrasa, który zadeklarował, że jest przeciwnikiem konkordatu.

Poparcie dla partii. Są wyniki najnowszego sondażu

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z wynikiem 36,4 proc. Na drugim miejscu byłaby Koalicja...

zobacz więcej

Poseł KO Sławomir Nitras był w piątek gościem Radia Plus. – Jestem przeciwnikiem konkordatu, jestem przeciwnikiem religii w szkole, jestem za małżeństwami homoseksualnymi, jestem za in vitro i nie chcę, żeby mi Kościół mówił, że jest inaczej i z takim programem idę do wyborów – zadeklarował Nitras.


„Kampania hejtu trwa”


Do słów polityka KO odniósł się sekretarz generalny PiS. – Konkordat obowiązuje i z polskiej strony nie będzie żadnych działań, które podważałyby jego znaczenie – podkreślił.


Zaznaczył, że „nie będzie zgody na legalizację związków homoseksualnych, dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość”.

– Nitras kontynuuje odpiłowywanie katolików, które to nakręca napięcie przeciw katolikom, a to przedkłada się na ataki na kościoły i katolików. Kampania hejtu trwa – ocenił Sobolewski.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej