RAPORT

Pogarda

13 kwietnia w Sejmie exposé ministra spraw zagranicznych

Zbigniew Rau (fot. PAP/Marcin Obara)
Zbigniew Rau (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Najprawdopodobniej 13 kwietnia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wygłosi w Sejmie exposé; pojawią się w nim wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące polityki międzynarodowej – przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Minister Rau: Nie da się pomagać Ukrainie bez współpracy z Polską

Polska odgrywa znaczącą rolę, jest lojalnym i niezbędnym sojusznikiem USA, ponieważ nie można efektywnie pomagać Ukrainie, nie współpracując z...

zobacz więcej

– Potwierdzamy, że w kwietniu, najprawdopodobniej 13., zostanie wygłoszone w Sejmie exposé pana ministra dotyczące polskiej polityki zagranicznej. Pojawią się w nim wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące polityki międzynarodowej, będzie to gremialne podsumowanie. W tej chwili Polska stała się państwem o bardzo szerokiej polityce zagranicznej, nie tylko dotyczące agresji rosyjskiej na Ukrainę i kwestii wschodniej flanki NATO, ale też aktywności na wszystkich wręcz kontynentach – powiedział Jasina. 

  

Jak dodał, „minister zarys tej polityki przedstawi w sposób całościowy”. 

  

Punkt dotyczący informacji Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2023 roku jest już w zamieszczonym na stronach sejmowych porządku obrad posiedzenia Izby, zaplanowanego na 12-14 kwietnia. 

  

W ostatnim czasie w Sejmie, z uwagi na pandemię koronawirusa, nie było wystąpień szefa MSZ o zadaniach polskiej polityki zagranicznej.


W marcu 2019 r. wygłosił je ówczesny szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zbigniew Rau jest szefem polskiej dyplomacji od 26 sierpnia 2020 r. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej