RAPORT

Pogarda

Od zachodu nadciąga duże ochłodzenie [PROGNOZA]

Od zachodu nadciąga nad Polskę chłodny front. (Fot. John Tlumacki/The Boston Globe; Getty Images)
Od zachodu nadciąga nad Polskę chłodny front. (Fot. John Tlumacki/The Boston Globe; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wysoko w górach spadnie śnieg.

Bóbr wybrał się na spacer po Giżycku. Policjanci wstrzymali ruch

W centrum Giżycka strażacy odłowili bobra – poinformował rzecznik prasowy warmińsko-mazurskich strażaków Grzegorz Różański. Zwierzę odwieziono na...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie pod wpływem niżu z centrum w rejonie Zatoki Ryskiej. Z zachodu na wschód przesuwać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym w godzinach popołudniowych zacznie napływać do Polski chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.


Czytaj także: Poszło o zastaw w lombardzie. Zabił siekierą i powiadomił policję


Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Wysoko w górach spadnie śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-6 stopni Celsjusza nad morzem, 7-8 na północy, w centrum 10-11, do 13 stopni na południu kraju.


Czytaj także: Ekolodzy w obronie miejskich szczurów. Apelują, by z nimi „pokojowo współżyć”


– Wiatr będzie umiarkowany, czasami porywisty, w czasie burz osiągający prędkość w porywach do 65 km/h, a poza burzami do 55 km/h, z kierunków zachodnich – powiedziała Małgorzata Tomczuk z IMGW-PIB. 



Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej