RAPORT

Pogarda

TikTok usunął filmik PiS. Miał kilkaset tysięcy wyświetleń [WIDEO]

Filmik PiS miał kilkaset tysięcy wyświetleń (fot. TikTok)
Filmik PiS miał kilkaset tysięcy wyświetleń (fot. TikTok)

Najnowsze

Popularne

Ponad 300 tysięcy wyświetleń i kilkanaście tysięcy komentarzy zgromadził filmik Prawa i Sprawiedliwości na TikToku, w którym Radosław Fogiel pytał młodych ludzi: „Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u”. W ten sposób chciał rozpocząć dialog i dyskusję z młodymi internautami. W sobotę materiał nie był już dostępny na platformie społecznościowej. TikTok usunął nagranie, tłumacząc to... naruszeniem zasad serwisu.

Studium pogardy. Jak politycy i „elity” od lat poniżają Polaków

Faszyści, menele, żulia, nieroby, patologia, zaścianek, pijacy, biedota, potomkowie chłopów folwarcznych – tymi określeniami od lat polityczni...

zobacz więcej

Nagranie opublikowane w poprzedni weekend wywołało falę komentarzy w mediach i w sieci. Filmik wyświetlono kilkaset tysięcy razy. Występujący w materiale poseł Radosław Fogiel wskazywał, że nienawiść wobec PiS ukształtowały wulgarne „teksty Cypisa i Maty”. 

 

Burza w sieci po tiktoku PiS

 

„Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce o tym co nam się udało zrobić przez te osiem lat (…). Chętnie posłucham: konkrety w komentarzach – za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u” – zaapelował polityk. 

 

W komentarzach zawrzało. Nagranie przyciągnęło też uwagę dziennikarzy, którzy w poniedziałek pytali o reakcję rzecznika rządu na nagranie. – My też musimy się zmierzyć z trudnymi komentarzami, polityka to nie tylko otrzymywanie pochwał, w kampanii będzie tego wiele, więc nie ma co się gorączkować, po prostu trzeba wziąć to na klatę i odpowiadać na wszelkie zarzuty – powiedział Piotr Müller podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. 

 

Platforma usuwa nagranie 

 

W sobotę z kanału Prawa i Sprawiedliwości film, w którym zachęcano do dyskusji zniknął. 

 

Zamiast nagrania na platformie wyświetla się lakoniczny komunikat: „Usunięto za naruszenie Zasad Społecznościowych”. 


 

Fogiel zapowiada szczerą odpowiedź 

 

Co ciekawe – chwilę wcześniej na tiktokowym koncie partii pojawiło się inne nagranie, w którym Fogiel zapowiedział, że wkrótce pojawi się odpowiedź na komentarze, o które prosił we wcześniejszym materiale. Tym samym zapowiadał, że PiS jest gotowe do dialogu i szczerej rozmowy z młodymi użytkownikami mediów społecznościowych

 

– Zadaliśmy wam prowokacyjne pytanie, bo chcieliśmy was zachęcić do dyskusji. (…) Część waszych komentarzy wymaga wyjaśnienia, z częścią się pewnie nie zgodzimy, a część musimy po prostu przyjąć; zobaczyć, co jest jeszcze do poprawy – podkreślił Fogiel, zaznaczając, że partia wyciąga lekcje przed wyborczą walką o trzecią kadencję. 
 Zobacz także: Nakręciła hejt na nastolatka. Pracuje u marszałka Geblewicza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej