RAPORT

Pogarda

Tusk vs Tusk. W sobotę jest katolikiem, w poniedziałek liberalizował aborcję [WIDEO]

Donald Tusk w Sosnowcu jest katolikiem; w Pszczynie obiecywał aborcję (fot. PAP/Zbigniew Meissner/Zbigniew Meissner)
Donald Tusk w Sosnowcu jest katolikiem; w Pszczynie obiecywał aborcję (fot. PAP/Zbigniew Meissner/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Jesteś katolikiem, to nie możesz głosować na PiS – stwierdził kategorycznie w sobotę lider PO. Ten sam Donald Tusk zaledwie pięć dni wcześniej zapowiadał, że omijając parlament wprowadzi „rozwiązania liberalizujące procedury aborcyjne”. Obiecywał „prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji”.

Demokracja wg PO. Trzaskowski: Nie ma miejsca w Polsce dla poglądów PiS [WIDEO]

Od 2014 r. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa każde kolejne wybory: dwa razy samorządowe, dwa razy parlamentarne, raz europejskie i dwukrotnie wybory...

zobacz więcej

Donald Tusk w boju o wyborcze głosy sięga po różne, często wykluczające się obietnice i groźby. W sobotę na spotkaniu w Sosnowcu przestrzegał wierzących wyborców, jak gdyby miał dogmat o nieomylności: „Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa, rozumiesz Jezusa Chrystusa – to nie możesz głosować na PiS czy Konfederację”. 

 

Kilka dni wcześniej, gdy dla lidera PO było to wygodne, chrześcijańska nauka nic nie znaczyła. Na spotkaniu w Pszczynie mówił o śmierci 30-letniej ciężarnej Izabeli. Tragedia z września 2021 r. wywołała serię protestów zwolenników aborcji.  

 

Tusk „katolik” chce aborcji do 12. tygodnia ciąży


To właśnie w Pszczynie Tusk, próbując sięgnąć do lewicowego elektoratu, agitował za aborcją. 

 

Przypomnijmy – nauczanie Kościoła katolickiego na temat godności życia ludzkiego jest jednoznaczne i niezmienne: aborcja to zabójstwo dziecka w łonie matki, ale też akt przemocy raniący samą kobietę. Aborcja według Kościoła jest grzechem. Co więcej: w momencie przerwania ciąży dochodzi do zaciągnięcia kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa.  

 

Lider PO, który tłumaczy, na kogo wolno głosować katolikom, jeszcze w poniedziałek deklarował się jednak jako zwolennik przerywania ciąży. Tłumaczył, że „optymalnym modelem” jest aborcja do 12. tygodnia ciąży.  

– Jeśli będziemy po tych wyborach przy władzy, to drogą nie ustawową, ale poprzez decyzje o charakterze wykonawczym (...) będzie można praktycznie bardzo zliberalizować procedury (aborcyjne – red.), nie czekając na zmianę ustawy – zapewniał sympatyków Tusk. 

 

Zobacz także: Tusk znowu straszy Polexitem. Sam mówił, że to kit 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej