RAPORT

Pogarda

Niszczycielskie tornada w Missisipi. Jest wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO]

Zniszczenia ciągną się na odcinku o długości 160 km (fot. PAP/EPA/MISSISSIPPI HIGHWAY PATROL)
Zniszczenia ciągną się na odcinku o długości 160 km (fot. PAP/EPA/MISSISSIPPI HIGHWAY PATROL)

Najnowsze

Popularne

Do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego tornada, które w piątek wieczorem przetoczyło się przez wiejskie tereny Missisipi i Alabamy w USA – poinformowały miejscowe władze. Do zniszczeń doszło na odcinku o długości 160 km.

Dziesiątki rannych po karambolu autobusów i ciężarówki w Hongkongu

Cztery autobusy i ciężarówka zderzyły się przy wjeździe do tunelu w Hongkongu. W karambolu obrażenia odniosło co najmniej 85 osób, z czego 15 jest...

zobacz więcej

Tornado najbardziej dotknęło miasteczko Rolling Fork, które jest niemal w całości zniszczone. – Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To było wspaniałe małe miasteczko, a teraz go nie ma – mówił burmistrz miasta Brandy Showah w rozmowie z CNN.


Ucierpiało także Silver City na zachodzie Missisipi, gdzie zginęły cztery osoby. Niestety, liczby te prawdopodobnie się zmienią – poinformowały miejscowe służby ratownicze.


Śmiertelne zagrożenie


Według telewizji ABC co najmniej 13 osób zginęło w hrabstwie Sharkey, trzy w sąsiednim hrabstwie Carroll i dwie w hrabstwie Monroe.


W ciągu nocy co najmniej 24 doniesienia o tornadach zostały przesłane do Narodowej Służby Pogodowej USA przez łowców burz i obserwatorów. Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazywały zniszczone budynki, przewrócone samochody i ludzi błąkających się w ciemnościach.

Wcześniej meteorologowie ostrzegali, że burza nie oszczędza nic na swojej drodze, w związku z czym mieszkańcy zagrożonych terenów powinni jak najszybciej schronić się w bezpiecznych miejscach.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej