RAPORT

Pogarda

„Rozumiesz Jezusa Chrystusa, to nie możesz głosować na PiS”. Patriotyzm według Tuska

Donald Tusk: Zło daje PiS-owi władzę (fot.  PAP/Zbigniew Meissner)
Donald Tusk: Zło daje PiS-owi władzę (fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, rozumiesz Jezusa Chrystusa, to nie możesz głosować na PiS czy Konfederację – mówił w sobotę w Sosnowcu Campus Academy lider Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk pytany przez uczestników spotkania o możliwość zgody na spolaryzowanej polskiej scenie politycznej, nie zostawiał złudzeń: Nie będziemy mieli komfortu „pogódźmy się”; nie będę delikatny, nie zamierzam ustąpić – mówił.

Studium pogardy. Jak politycy i „elity” od lat poniżają Polaków

Faszyści, menele, żulia, nieroby, patologia, zaścianek, pijacy, biedota, potomkowie chłopów folwarcznych – tymi określeniami od lat polityczni...

zobacz więcej

Przewodniczący Platformy uczestniczył w Sosnowcu w spotkaniu z młodzieżą w ramach Campus Academy zainicjowanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. 

 

Tusk ex cathedra 

 

Tłumaczył młodym ludziom, że jeżeli czują się patriotami, „myślą o Polsce jako swoim domu, o miejscu, gdzie mają żyć ich dzieci i wnuki, to nie mogą głosować na tych, którzy chcą wywrócić Polskę do góry nogami”. 

 

Wypowiadał się także na temat katolików w Polsce zupełnie, jak gdyby miał papieski dogmat o niemylności. – Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa, rozumiesz Jezusa Chrystusa – to nie możesz głosować na PiS czy Konfederację. Na miłość boga, to nie ma kompletnie nic wspólnego z chrześcijaństwem – grzmiał były premier


Czytaj więcej w raporcie: #Pogarda

Na temat katolików i ich praw w Polsce już w piątek wypowiedział się partyjny podwładny Tuska Sławomir Nitras. W Radiu Plus mówił, że dalej chce „opiłować katolików”, a jego wyborczy program to wypowiedzenie konkordatu i wprowadzenie małżeństw homoseksualnych

 

Lider PO szykuje się do wojny 

 

Jako warunek narodowego pojednania – zaznaczając, że i to może być zbyt mało do zgody – Tusk wskazał rozliczenie rządzących. Zaznaczył przy tym, że nie zamierza doprowadzić do pokoju w najbliższym czasie. 

Doradca PO: Niemcom udała się denazyfikacja, z elektoratem PiS będzie łatwiej

Potrzebna jest delegalizacja Prawa i Sprawiedliwości – uważa prof. Radosław Markowski, socjolog i politolog związany z Fundacją Batorego. W RMF FM...

zobacz więcej

– Niestety, nie będziemy mieli przez najbliższy czas komfortu „pogódźmy się”. Ja bym tego bardzo chciał, ale nie wierzcie, że jest możliwe z dnia na dzień ogłoszenie: jest zgoda narodowa i Kaczyński będzie łagodny jak baranek – powiedział Tusk. Sam zaraz dodawał, że sam „nie będzie wobec nich delikatny”, bo „trzeba bić się o swój świat”. 

 

Tusk: Zło daje PiS-owi władzę

 

Lider PO zapewniał, że nie uważa „każdego wyborcę PiS-u za kogoś, kto robi złe rzeczy”. 

 

– Naprawdę, nie ma takiego zdania, ale wiem, że PiS jako formacja polityczna postawiła na zło; zło, które dzięki rozpętaniu różnych emocji daje im szansę na przedłużenie władzy – ocenił Tusk, tłumacząc konieczność pokonania PiS w wyborach. 

 

Zobacz także: Hipokryzja Tuska. „Zamknij się” złe, „wypierd**ać” dobre 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej