RAPORT

Pogarda

Tarczyński: Fundamentalną różnicą między PiS a totalną opozycją jest to, że dotrzymujemy słowa

Dominik Tarczyński (fot. TT@D_Tarczynski)
Dominik Tarczyński (fot. TT@D_Tarczynski)

Najnowsze

Popularne

„Przyszłość to Polska” to nie jest tylko hasło, Polska jest przyszłością – powiedział europoseł Dominik Tarczyński na spotkaniu z wyborcami w Kielcach. Polityk podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości realizował to, co obiecał. – Fundamentalną różnicą między PiS a totalną opozycją jest to, że dotrzymujemy słowa – podkreślił.

Tarczyński: Tusk jest chronicznym kłamcą. Jestem gotowy na zakład

Donald Tusk mówił, że Platforma Obywatelska będzie chciała sprawdzić telefony wszystkich działaczy partii, którzy mogli zostać skrzywdzeni w...

zobacz więcej

Tarczyński wyraził przekonanie, że mimo trudności związanych z pandemią, wojną na Ukrainie i wywołanym przez rosyjską agresję kryzysem PiS wygra wybory parlamentarne po raz trzeci.


– Jesteśmy pierwszym rządem, który jak wierzę, zdobędzie trzecią kadencję (...) jest trudno, jest ciężko, ale dajemy radę – mówił eurodeputowany.


Unia Europejska


Unia europejska jest wartością, ale musi powrócić do korzeni. Jako Prawo i Sprawiedliwość powtarzamy, że jesteśmy za obecnością Polski w Unii Europejskiej, ale Unii Europejskiej, której ojcowie niedługo będą wystawieni na ołtarze, którzy chcieli chrześcijańskiej Europy, którzy walczyli o tożsamość, która jest zbudowana na prawie rzymskim, filozofii greckiej, a nie na sztucznym bogu jakiego sobie wymyślili, czyli migracji, fikcyjnej pomocy tym, którzy tego rzekomo potrzebują. Za co Polska była karana w 37 rezolucjach? Za to, że nie godziła się na kwotowy podział nielegalnych imigrantów w Europie. Powiedzieliśmy nie ma na to naszej zgody, na szaleństwo nielegalnej emigracji, które doprowadziło do wielu tragedii ludzkich w innych państwach – podkreślił Dominik Tarczyński. 


Jak stwierdził, potem Ursula von der Leyen przyznała Polsce rację w wielu sprawach. – Co z tego, że mieliśmy rację, kiedy nie słuchaliście? Nie słuchaliście, kiedy mówiliśmy o Putinie, Nord Stream (...) – mówił eurodeputowany.  

Tarczyński o Tusku: Zakłamany

Platforma wielokrotnie kłamała w sprawach fundamentalnych dla Polski– mówi w swoim nagraniu na Twitterze europoseł Dominik Tarczyński. – Kłamali...

zobacz więcej

„Wolne media”


Tarczyński stwierdził, że tylko w pierwszej kadencji rządów Donalda Tuska, przez 4 lata „»Wyborcza« dostała 51 proc. wszystkich pieniędzy z budżetów ministerialnych na ogłoszenia prasowe, czyli 40 mln euro”. – Dziwicie się, że walczą? – pytał polityk. 


Teraz słyszymy, że jest walka o wolne media, a Tusk pozywa dziennikarzy, chce wywołać efekt mrożący, żeby ktoś się go przestraszył – mówił Tarczyński.


Nie boimy się Tuska, nikt już się Tuska nie boi, żyjemy w wolnej Polsce i ludzie, którzy czują się wolnymi będą wybierać rząd, który uważają za stosowny. To nie von der Leyen będzie nam mówiła: „Donaldzie teraz wracasz do Polski walczyć o wartości – spotkamy cię jako premiera”. Nie, von der Leyen będzie wybierać nam premiera – zaznaczył polityk. 


„Babciowe”


– Nie wygracie nigdy. Platforma się rozpadnie, a wy nie wygracie. PiS kolejny raz wygra te wybory dla Polski nie dla Niemiec – mówił Tarczyński.


– On (Tusk -przyp.red.) nie wziął pod uwagę tego, że oni mogą nie wygrać wyborów. On nie wie, że system demokratyczny polega na tym, że naród wybiera. Oni mieli cały czas zafiksowane w głowie, że są elitą , która jako jedyna ma prawo zarządzać Polakami. Oni chcą zarządzać Polakami, a nie rządzić dobrem wspólnym – podkreślił polityk.


Jak dodał, „teraz ten chroniczny kłamca, hipokryta Tusk mówi o »babciowym«, a jak nazywał panie? »Mocherowe berety« (...) tak nazywało z pogardą środowisko PO wyborców, którzy odważyli się głosować inaczej. I teraz ten zakłamany hipokryta ma czelność mówić, że u nas wprowadzi »babciowe«, które de facto już jest o czym on nawet pojęcia nie ma”.


Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do przejścia Tuska na wcześniejszą emeryturę.  – Tak długo mówił, że obniżenie wieku emerytalnego jest szkodliwe dla polskiej gospodarki, a sam poszedł na emeryturę, którą wprowadziliśmy– powiedział. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej