RAPORT

Pogarda

Mężczyzna szedł środkiem DK74, nie miał odblasków. Zginął na miejscu

66-latek prawdopodobnie był nietrzeźwy (fot. Policja lubelska)
66-latek prawdopodobnie był nietrzeźwy (fot. Policja lubelska)

Najnowsze

Popularne

Na Lubelszczyźnie kierująca audi potrąciła pieszego, który szedł drogą w sposób niezgodny z przepisami, prawdopodobnie był nietrzeźwy i nie miał na sobie odblasku. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 66 latek zginął na miejscu. Kierująca 47-latka była trzeźwa. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Ekolodzy w obronie miejskich szczurów. Apelują, by z nimi „pokojowo współżyć”

Część środowisk ekologicznych sprzeciwia się tępieniu szczurów w przestrzeni miejskiej, które rozmnożyły się w związku ze strajkiem pracowników...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w piątek około godziny 19:00 na prostym odcinku drogi krajowej nr 74 w Horyszowie (woj. lubelskie) w obszarze niezabudowanym.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy szedł środkiem jezdni od strony Zamościa w kierunku Miączyna. Chwilę przed tragedią kobieta kierująca renault zatrzymała się i poprosiła mężczyznę, aby zszedł na pobocze.


Pieszy posłuchał i ruszył w stronę lewej krawędzi jezdni. Kiedy był już w okolicach pobocza, z naprzeciwka nadjechało audi i potrąciło go. Pomimo udzielonej reanimacji 66-letni mieszkaniec gminy Miączyn poniósł śmierć na miejscu.

Kierująca audi 47-latka z Zamościa była trzeźwa. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy, jednak potwierdzą to badania jego krwi.


Po wypadku droga była zablokowana; ruch odbywał się techniczną drogą serwisową biegnącą wzdłuż „krajówki”.


Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładny przebieg wypadku i jego okoliczności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej