RAPORT

Pogarda

„Polska została zniszczona”. Czesi ostro po wygranej

Polacy nie mają po piątkowym meczu powodów do zadowolenia (fot. PAP)
Polacy nie mają po piątkowym meczu powodów do zadowolenia (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Gdy w Polsce trwa żałoba i szukanie winnych, Czesi z ekstazą wspominają piątkowy mecz. Dzięki odważnej taktyce i umiejętnościom kilku piłkarzy, w tym m.in. dwóch debiutantów, z łatwością pokonali Biało-Czerwonych (3:1) i z wysokiego „C” rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy.

Polska na kolanach. Dwa błyskawiczne gole Czechów [WIDEO]

Mecz z Czechami rozpoczął się dla Polski fatalnie. W dwie minuty i dziesięć sekund nasi rywale dwukrotnie trafili do siatki. Najpierw celną główką...

zobacz więcej

„Świetny początek, świetna robota!” — czytamy na łamach czeskiego „Sportu”. „Selekcjoner Silhavy postawił na bardzo ciekawą jedenastkę, ale eksperyment sprawdził się znakomicie. Wszystkie trzy gole strzelili zawodnicy Sparty Praga, a jedną z asyst dostarczył debiutant, David Jurasek, który był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku”.


Czeskie media rozpływają się nad młodymi zawodnikami, którzy bez jakichkolwiek kompleksów stanęli do boju z Polakami i skutecznie ich stłamsili. „Graliśmy wyśmienicie, organizacja w obronie, z trzema stoperami, wyglądała perfekcyjnie, dzięki czemu Lewandowski nie mógł nic zrobić”.


Tabloid „Blesk” używa mniej dyplomatycznych określeń: „mecz smakował jak u Pohlreichsa [znany czeski kucharz — dop. red.], a Czesi pokonali faworyta grupy” — pisze Radek Sprynar. „Polacy zostali zniszczeni, zupełnie stłamszeni przez nasz impet” — cieszy się dziennikarz.

W Czeskich mediach panuje oczywisty entuzjazm (fot. Sport.cz)
W Czeskich mediach panuje oczywisty entuzjazm (fot. Sport.cz)

„Reprezentacja Czech fantastycznie rozpoczęła eliminacje i od razu zrobiła wielki krok w kierunku awansu do mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech. To był koncert, który zaczął się od dwóch szybkich bramek. W drugim meczu zmierzymy się z Mołdawią i też liczymy na zwycięstwo” — pisze z kolei serwis „Aktualne”.


Czescy piłkarze otrzymują od dziennikarzy niemal same „8” i „9”, z ocen bije entuzjazm, wychwalani są debiutanci (Jurasek, Cvancara), a Polacy… Cóż. Pozostaje mieć nadzieję, że z Albanią w poniedziałek na PGE Narodowym będzie lepiej. Musi być. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej