RAPORT

Pogarda

Nie tylko piękne. Botanik o cennych właściwościach wiosennych roślin [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Wiosna jest czasem, kiedy korzystamy z energii Słońca – powiedział w TVP Info dr Artur Zagajewski. Botanik radził, jak można wykorzystać rosnące wczesną wiosną rośliny do poprawy swej kondycji.

Papuga uciekła z domu. Drogę powrotną wskazał jej Billy Joel

Szczęśliwy finał miała kilkudniowa eskapada nimfy, czyli papugi z rodziny kakaduowatych. Egzotyczny ptak ocalał dzięki zamiłowaniu do popu z lat...

zobacz więcej

– To jest pora idealna, żeby pozyskiwać sok z brzozy, tak zwaną oskołę. Substancja bardzo wartościowa. Jeżeli mamy na swojej działce brzozę, warto o tej porze roku wzmocnić się, bo jest to cenna kuracja odmładzająca i oczyszczająca – powiedział ekspert.


Polecił też napar z forsycji, który działa odmładzająco i wzmacnia wzrok. Jak mówił, kwiaty trzeba zaparzać wodą o temperaturze 80 st. C.


Na poprawę samopoczucia dobrze wpłynie już sam widok wiosennej przyrody. – Teraz jest pora na rośliny wczesnej wiosny, czyli rośliny, które nazywamy geofitami. Są to rośliny w większości cebulkowe. Piękna jest cebulica, są też krokusy, mamy też narcyzy – mówił Artur Zagajewski, zachęcając do korzystania z uroków długo wyczekiwanej pory roku.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej