RAPORT

Pogarda

Poległy na Ukrainie Polak był dowódcą plutonu w Legionie Międzynarodowym

Polak walczył na Ukrainie (fot. Oleksii Chumachenko/Anadolu Agency via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Polak walczył na Ukrainie (fot. Oleksii Chumachenko/Anadolu Agency via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Poległy w piątek na Ukrainie żołnierz pochodzący z Polski był dowódcą plutonu w Legionie Międzynarodowym - poinformował korespondent Polsat News na Ukrainie Mateusz Lachowski. Dodał, że miesiąc temu Polak został odznaczony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego orderem Za Odwagę.

Polski obywatel zginął na Ukrainie. Był żołnierzem

W piątek zginął kolejny żołnierz Ukrainy-obywatel Polski, a dwaj, którzy zostali ranni kilka dni temu, wciąż są w stanie poważnym – przekazał w...

zobacz więcejWcześniej w mediach społecznościowych minister w KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w piątek zginął kolejny walczący na Ukrainie Polak, a dwóch, rannych kilka dni temu, wciąż jest w poważnym stanie, uniemożliwiającym ich transport.


Natomiast Lachowski napisał na Twitterze, że w piątek „w boju poległ Michał – dowódca plutonu w Legionie Międzynarodowym”.


„Od kwietnia ubiegłego roku walczył z rosyjską inwazją. Walczył o wolność Ukrainy i bezpieczeństwo Polski - mówił o tym wiele razy. Za miesiąc kończył mu się kontrakt i chciał wrócić do Ojczyzny i służyć znów w Wojsku Polskim” - dodał.

Lachowski przekazał, że miesiąc temu prezydent Wołodymyr Zełenski odznaczył poległego w piątek Polaka orderem Za Odwagę. „Był niezwykle honorowy, pilnował odpowiedniego traktowania rosyjskich jeńców wojennych” – napisał dziennikarz.


„Kiedy kilka miesięcy temu został ranny, mógł odpocząć i zostać na Boże Narodzenie w domu. Ale już przed świętami był na froncie z żołnierzami” – podkreślił.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej