RAPORT

Pogarda

Jak Polacy oceniają działania Straży Granicznej na wschodniej granicy? Sondaż

Polacy ocenili działania Straży Granicznej (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)
Polacy ocenili działania Straży Granicznej (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu w polityce przeprowadziła badania, z których wynika, że 63 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia działania Straży Granicznej i Wojska Polskiego na wschodniej granicy, zwłaszcza z Białorusią.

Szef MON: Dzięki oporowi żołnierzy WP i funkcjonariuszy SG granica jest bezpieczna

Jesteśmy świadomi zagrożeń, które płyną ze wschodu; jesteśmy przygotowani – podkreślił w niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jak...

zobacz więcej

Na pytanie: „Jak Pani/Pan ocenia działania funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, którzy strzegą polskiej granicy wschodniej, zwłaszcza granicy z Białorusią”, 63 proc. odpowiedziało, „zdecydowanie pozytywnie” lub „raczej pozytywnie”. Przeciwnego zdania było 14 proc. badanych, a 23 proc. respondentów nie miało opinii w tej sprawie.


„Co ważne, dobre zdanie o obrońcach naszych granic ma nie tylko 95 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, ale także 45 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz 59 proc. sympatyków Polski 2050” – wskazał portal w opublikowanym w sobotę tekście.


Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 17 do 20 marca 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1045 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej