RAPORT

Pogarda

Ogromny arsenał w domu rusznikarza z Barcelony. Miał nawet karabiny maszynowe i szturmowe

Arsenał znaleziony w Barcelonie mógłby posłużyć do uzbrojenia kilku gangów (fot. Guardia Civil)
Arsenał znaleziony w Barcelonie mógłby posłużyć do uzbrojenia kilku gangów (fot. Guardia Civil)

Najnowsze

Popularne

W Barcelonie zatrzymano rusznikarza, u którego znaleziono 196 sztuk broni palnej, na jaką nie miał stosownych zezwoleń. Mężczyzna miał w swoich zbiorach m.in. 21 karabinów szturmowych i maszynowych oraz 130 pistoletów i rewolwerów. Według Gwardii Cywilnej zatrzymany był wybitnym specjalistą i potrafił naprawić dowolną broń, która do niego trafiła.

Odescy policjanci zmusili narkomanów, by sprzedawali dla nich narkotyki i wystawiali klientów

Pięciu policjantów z Odessy i okolic zostało zatrzymanych przez Państwowe Biuro Śledcze za korupcję i handel narkotykami. Trzech renegatów zmusiło...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej (Guardia Civil) uderzyli po raz kolejny w czarny rynek broni i amunicji w Hiszpanii. Podczas akcji gwardziści przeszukali osiem domów w prowincjach: Barcelona, Madryt, Jaén, Murcja i Bizkaia, gdzie skonfiskowali m.in. 242 sztuki broni palnej, 20,6 tys. nabojów różnych kalibrów, proch strzelniczy do nielegalnej produkcji amunicji i tłumiki. Wśród zarekwirowanych jednostek znalazła się broń z czasów II wojny światowej w bardzo dobrym, a w kilku przypadkach wręcz idealnym stanie. Zatrzymano trzy osoby.

 

Co ciekawe, gros zarekwirowanej broni i amunicji pochodziło ze zbiorów pewnego mieszkańca Barcelony. Mężczyzna zorganizował w domu warsztat rusznikarski, w którym zgromadził m.in. bardzo precyzyjne maszyny do produkcji elementów uzbrojenia. 


Szefowa kijowskiej skarbówki zgromadziła nielegalnie majątek szacowany na ponad 1,5 mln dolarów

W cieniu krwawej wojny z rosyjskim najeźdźcą ukraińskie służby walczą z korupcją, która przez lata zżerała ten kraj. Państwowe Biuro Śledcze...

zobacz więcej

Skonfiskowano u niego 196 w pełni sprawnych sztuk broni palnej, w tym 21 tzw. broni wojennej (karabiny maszynowe, karabiny szturmowe i pistolety maszynowe), 130 pistoletów i rewolwerów, ponad 15 tys. nabojów oraz liczne części i komponenty niezbędne do montażu i obsługi broni palnej” – poinformowała Gwardia Cywilna.

 

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za nielegalne posiadanie, przechowywanie i handel bronią i amunicją oraz posiadanie materiałów wybuchowych.

 

Na przejętą broń nie było zezwoleń (fot. Guardia Civil)
Na przejętą broń nie było zezwoleń (fot. Guardia Civil)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej