RAPORT

Pogarda

„Książę Walii chciał osobiście podziękować prezydentowi za postawę Polski”

Najnowsze

Popularne

Książę Walii William chciał swoją wizytą podziękować w imieniu całego państwa prezydentowi Andrzejowi Dudzie za postawę Polski wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę – powiedziała ambasador Wielkiej Brytanii Anna Clunes w programie „Gość Wiadomości” TVP Info.

Książę William złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza, rozmawiał z prezydentem

Książę Walii Wilhelm złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Następca brytyjskiego tronu spotkał się także z prezydentem...

zobacz więcej

Książę Walii William złożył pierwszą wizytę w Polsce jako następca brytyjskiego tronu. Była to jego druga podróż do Polski. Książę rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o sytuacji na Ukrainie oraz działaniach naszego kraju na arenie międzynarodowej. Spotkał się również ze stacjonującymi w Polsce brytyjskimi żołnierzami.


Spotkanie z prezydentem


– Reakcja Polski na wojnę na Ukrainie i jej działania na arenie międzynarodowej znalazły się wśród tematów poruszonych podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i księcia Walii Williama – przekazał w czwartek w TVP Info szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. Dodał, że rozmowa przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, a książę William był pod wrażeniem pomocy, jakiej Polacy udzielili uchodźcom z Ukrainy


Jak przekazał, prezydent mówił o tym, co Polska dzisiaj robi na arenie międzynarodowej, także w kontekście wyzwań dotyczących bezpieczeństwa. 


Dodał, że książę William, jako osoba zainteresowana sprawami humanitarnymi, bardzo doceniał rolę Polski. Mówił, że jest pod dużym wrażeniem tego, jak Polska rozwija się i jak reaguje na kryzysy, także na ten związany z rosyjską agresją na Ukrainę. – Mówię tutaj o tej liczbie milionów uchodźców, które przez Polskę przeszły lub w niej zostały, to rzeczywiście zrobiło bardzo duże wrażenie – dodał Przydacz. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej