RAPORT

Pogarda

Polonijne czuwanie ze św. Janem Pawłem II w Watykanie

Czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II (fot. PAP/Grzegorz Momot, zdjęcie ilustracyjne)
Czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II (fot. PAP/Grzegorz Momot, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

2 kwietnia wieczorem na placu św. Piotra w Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II. Tego dnia przypada 18. rocznica śmierci papieża Polaka. Modlitwę przed watykańską bazyliką poprowadzą duszpasterze polonijni oraz studenci z duszpasterstwa akademickiego przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie.

„To taki wymiar wiary, nadziei i miłości”. Watykanistka o trzech papieżach [WIDEO]

Obecność Jana Pawła II w Polsce była „rewolucją nadziei” – określiła portugalska dziennikarka Aura Miguel w wywiadzie dla portalu tvp.info,...

zobacz więcej

Organizatorami czuwania z okazji 18. rocznicy śmierci Karola Wojtyły na placu św. Piotra są: Fundacja Jana Pawła II w Watykanie, duszpasterstwo Polaków w Rzymie działające przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie, a także przy kościele św. Mikołaja w Ostii.

 

Nabożeństwo modlitewne rozpocznie się w Niedzielę Palmową o godz. 21. Śpiew poprowadzi chór Gaudium Poloniae. Podczas czuwania zostanie odczytany fragment z Ewangelii według św. Mateusza oraz fragmenty przemówienia, które Jan Paweł II wygłosił 2 kwietnia 1998 r. w trakcie spotkania z młodzieżą na placu św. Jana na Lateranie w stolicy Włoch.

 

Hasło polonijnego czuwania w Watykanie

 

Czuwanie odbędzie się pod hasłem: „Jesteśmy, by wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Jesteśmy, by dać świadectwo prawdzie o wielkości i uczciwości papieża Polaka. Jesteśmy, by odpowiedzieć na zachętę św. Jana Pawła II do wzięcia swojego krzyża i zaniesienia go jako orędzia miłości i przebaczenia do wszystkich części świata”.

 

Czytaj także: Wspomnienia prof. Grygiela o Janie Pawle II

 

Podobne spotkanie modlitewne odbyło się 2 kwietnia 2022 r. Wtedy to przy bazylice św. Piotra zgromadziły się rzesze Polaków z biało-czerwonymi flagami. Na watykański plac procesyjnie wprowadzono wówczas obraz i relikwie św. Jana Pawła II. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej