RAPORT

Pogarda

Na spotkaniu z Tuskiem nauczycielka narzekała na edukację. To radna PO z Katowic

Magdalena Wieczorek, radna KO i nauczycielka z Katowic (fot. Facebook/Platforma Obywatelska)
Magdalena Wieczorek, radna KO i nauczycielka z Katowic (fot. Facebook/Platforma Obywatelska)

Najnowsze

Popularne

Magdalena Wieczorek, radna PO i nauczycielka z Katowic, postanowiła pożalić się Donaldowi Tuskowi na trudną sytuację oświaty w stolicy Górnego Śląska. Sama jednak nie ma prawa do narzekania. Portal tvp.info sprawdził jej oświadczenie majątkowe.

Tusk obiecuje „babciowe”. Przypominamy, co obiecywał uczniom w 2008 r.

Donald Tusk zaproponował w czwartek w Częstochowie „babciowe”, czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby...

zobacz więcej

Wieczorek postanowiła spytać Tuska o „pomoc dla samorządów w kontekście nauczycieli”. – W 2022 r. subwencja oświatowa w Katowicach wynosiła 800 mln zł. Dopłacić trzeba było 400 mln zł, inwestować w szkolnictwo tak naprawdę nie ma już z czego – mówiła. 


– Mówił pan o zmianie przepisów. Czy w takim razie szkołę dajemy do zarządzania samorządom i dajemy im pieniądze? Czy cały czas dokładamy nowe obowiązki samorządom, co się przekłada na niezadowolenie nauczycieli, a pieniądze za tym nie idą – dodała. 


Kim jest Magdalena Wieczorek?


Wieczorek wspomniała o niezadowolonych nauczycielach, ale sama nie ma prawa do narzekań. Spojrzeliśmy w jej oświadczenie majątkowe. 


W 2021 r. z tytułu umowy o pracę Wieczorek zarobiła 98 228,96 zł. Miesięcznie daje to kwotę w wysokości niemal 8185 zł. 


Odkąd została radną, jej los znacznie się poprawił. W 2018 r., gdy składała pierwsze oświadczenie, zgłosiła dochód z tytułu umowy o pracę w wysokości 54 163,74 zł, czyli 4513 zł miesięcznie. 


Nauczycielka jest także właścicielką domu i ponadhektarowej działki o wartości 600 tys. zł. Wspólnie z mężem posiada także trzy samochody. 


Wieczorek została radną w 2018 r. Mandat uzyskała z listy… Koalicji Obywatelskiej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej