RAPORT

Pogarda

Tusk straszy Celą Plus. Sprawdźmy, jak wielu jego ludzi zostało skazanych [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

„Istotną częścią pozytywnego programu Platformy Obywatelskiej jest program Cela Plus. Do tego jest potrzebny niezależny prokurator i niezależny sędzia, bo dowody są na stole” – mówił na początku marca szef PO Donald Tusk. Prawa kampanii wyborczej? Może, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że to ministrowie Tuska albo ludzie blisko z nim związani siedzieli już w więzieniu, siedzą albo część z nich będzie siedziała, bo mają postawione zarzuty. Krótkie przypomnienie tych osób w naszym filmie.

„Śledczym okiem”: Już trzynastu członków rządów PO z zarzutami [WIDEO]

Już trzynastu byłych ministrów lub wiceministrów rządu PO-PSL ma problemy z organami ścigania. Jeden z nich usłyszał już prawomocny wyrok. Trzech...

zobacz więcej

Platforma Obywatelska mocno już rozpoczęła kampanię wyborczą. Donald Tusk jeździ po Polsce i obiecuje wszystko, łącznie z tym, że oponentów politycznych pozamyka w więzieniach. 


Można w tej sytuacji zapytać przewodniczącego Platformy Obywatelskiej o ludzi, których wybrał do swojego otoczenia, a nierzadko współrządził z nimi Polską. Dlaczego tak wielu z nich miało problemy z prawem, a niektórym postawiono zarzuty o pospolitą korupcję? Najbardziej znane nazwiska to: Sławomir Neumann, Cezary Grabarczyk, Stanisław Gawłowski, Rafał Baniak, Tomasz Arabski, Sławomir Nowak czy Włodzimierz Karpiński.


Więcej na ten temat w naszym RAPORCIE.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej