RAPORT

Pogarda

„Babciowe” jak inne puste obietnice Tuska? Solidarna Polska publikuje spot

Solidarna Polska opublikowała spot (fot. Twitter/Solidarna Polska)
Solidarna Polska opublikowała spot (fot. Twitter/Solidarna Polska)

Najnowsze

Popularne

W filmiku zamieszczonym na koncie Solidarnej Polski na Twitterze zmontowano materiał sprzed lat – z wypowiedziami lidera PO, zawierającymi inne obietnice, i z planszami przedstawiającymi dane bądź z krytycznymi opiniami przedstawicieli rozmaitych grup społecznych.

Wiarygodność w polityce. Sondaż dla TVP Info: Oceny Polaków jednoznaczne

O empatii dla codziennych problemów obywateli najczęściej słyszymy w kampaniach wyborczych – przeważnie w formie politycznych deklaracji. W...

zobacz więcej

Przypomniano m.in. obietnicę wyborczą z 2007 r., dotyczącą powrotu polskich emigrantów zarobkowych, „bo praca tutaj będzie się opłacać”. Te słowa byłego premiera zestawiono z informacją, że „za rządów PO-PSL wyjechało z Polski prawie 2 mln Polaków”.


Inna z przypomnianych obietnic dotyczyła podwyższenia zarobków przedstawicieli służby medycznej. Tu autorzy sięgnęli po dwie wypowiedzi strajkujących w 2012 r. pielęgniarek.


Za komentarz do słów Donalda Tuska o tym, że „dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo” posłużyły kadry z interwencji policji w 2015 r. wobec górników w Jastrzębiu-Zdroju.


„Puste obietnice Tuska. Nie daj się nabrać!” – nawołują autorzy klipu.


Donald Tusk ogłosił w czwartek na spotkaniu z mieszkańcami Częstochowy propozycję świadczenia 1500 zł miesięcznie dla każdej kobiety, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy. Tzw. babciowe z przeznaczeniem na opłacenie opieki nad dzieckiem miałoby przysługiwać do czasu, kiedy dziecko może pójść do przedszkola, a więc kiedy ukończy trzy lata.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej