RAPORT

Pogarda

Wszedł na jezdnię z latarką, żeby zatrzymać pędzący samochód

Pieszy wszedł na jezdnię (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Pieszy wszedł na jezdnię (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Najnowsze

Popularne

Mandatem dla pieszego i dla kierowcy zakończyła się scysja na drodze w powiecie żuromińskim na Mazowszu. Kierujący bmw 19-latek potrącił 50-letniego pieszego, który usiłował przy użyciu latarki zatrzymać zmotoryzowanego, by udzielić mu reprymendy za szybką jazdę.

Kraków. Agresywny pieszy prowokuje i lży kierowcę [WIDEO]

Od 1 czerwca 2021 r. obowiązują nowe przepisy drogowe, zgodnie z którymi, pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem. Postanowił...

zobacz więcej

 Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie asp. Tomasz Łopiński, kilka dni temu dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez kierowcę bmw. Kierowca  odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany 50-latek uskarżał się na ból nadgarstka i miał otarcia naskórka twarzy. 

 

Według relacji poszkodowanego, przez miejscowość Konopaty miało przejeżdżać z nadmierną prędkości bmw. Poirytowany zachowaniem kierowcy 50-latek postanowił osobiście zainterweniować i zwrócić mu uwagę. Wszedł na drogę i przy użyciu latarki chciał zatrzymać samochód – relacjonował rzecznik. 

 

Kierujący bmw zatrzymał się przed pieszym. – Po wymianie zdań postanowił ominąć 50-latka, co niestety mu się nie udało i doszło do potrącenia. Pieszy trafił do szpitala, z którego został wypisany po jednym dniu – dodał policjant. 

 

Mundurowi szybko odnaleźli kierowcę bmw. To 19-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Był trzeźwy. Wyjaśnił policjantom okoliczności zdarzenia i przyznał się do swojego zachowania na drodze. 

 

Mundurowi ukarali  obu uczestników zdarzenia. – Pieszy ukarany został mandatem za utrudnianie ruchu, natomiast kierujący bmw – za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – przekazał rzecznik. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej