RAPORT

Pogarda

Wojsko chce wydzierżawić działkę i dom z widokiem na Giewont

Do wydzierżawienia domek z widokiem na Giewont (fot. Shutterstock/slavcic)
Do wydzierżawienia domek z widokiem na Giewont (fot. Shutterstock/slavcic)

Najnowsze

Popularne

Agencja Mienia Wojskowego chce wydzierżawić na 30 lat ponadtrzyhektarową działkę zabudowaną ośmioma obiektami, w tym domem wczasowym z widokiem na Giewont i panoramę Tatr. Aukcja odbędzie się 27 kwietnia.

Na kolonie w mundurze. Wojsko wyprzedaje małe rozmiary

Około pół miliona złotych zarobił dotąd otwarty w lutym 2017 roku w Poznaniu sklep Agencji Mienia Wojskowego. W przyszłym tygodniu Agencja...

zobacz więcej

Aukcję organizuje oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Warunkiem udziału w przetargu na dzierżawę jest wpłata do 21 kwietnia wadium, czyli kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu. Wojskowe nieruchomości do dzierżawy leżą na południowym zboczu Butorowego Wierchu w Kościelisku k. Zakopanego przy ul. Salamandra 32.

 

Działka i nieruchomości do wydzierżawienia

 

„Parę kroków dalej znajdziemy las, domy jednorodzinne i pensjonaty. A w niedalekim sąsiedztwie również kolejkę krzesełkową, całoroczną kolej linowo-terenową na Gubałówkę oraz piesze trasy wycieczkowe. Trudno o lepsze miejsce na wypoczynek albo dobrą inwestycję. Zanim jednak pierwsza osoba zarezerwuje tu swój urlop, potrzebny jest ktoś, kto dostrzeże tam nie tylko urok górskiej przyrody, ale także widoki na udany biznes” – pisze w ogłoszeniu Agencji Mienia Wojskowego.

 

Przyszły dzierżawca będzie miał do dyspozycji przeszło trzy hektary terenu. Działka ma nieregularny kształt, ze spadkiem terenu w kierunku południa. Nieruchomość ma dostęp do sieci elektroenergetycznej, kanalizacyjnej i telekomunikacyjnej, ale obecnie nie jest podłączona.

 

Czytaj także: AMW udziela bonifikat najemcom i udostępnia swoje ośrodki

 

Stojące tu budynki powstały w latach 50. ubiegłego wieku, a ich łączna powierzchnia użytkowa wynosi 3866 mkw. Zabudowania to część dawnego ośrodka wypoczynkowego „DW Salamandra”, które są ujęte w gminnej ewidencji zabytków, dlatego już na etapie planowanych prac, jak i podczas samego remontu, adaptacji czy przebudowy, inwestor będzie musiał dostosować się do wytycznych konserwatorskich.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomości znajdują się na terenach usług turystycznych i wypoczynku. Przyszły inwestor będzie mógł prowadzić tu usługi hotelarskie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej