RAPORT

Pogarda

„Samuraj” na Targówku. Wymachiwał kataną obok bawiących się dzieci

Katana miała ostre i stalowe ostrze o długości około 80 cm (fot. Straż Miejska m. st. Warszawy)
Katana miała ostre i stalowe ostrze o długości około 80 cm (fot. Straż Miejska m. st. Warszawy)

Najnowsze

Popularne

Młody mężczyzna uzbrojony w miecz samurajski biegał po szkolnym boisku na warszawskim Targówku. Nieopodal bawiły się dzieci. Niedoszłego „samuraja” ujęli strażnicy miejscy.

Kompletnie pijany Ukrainiec ukradł karawan i jeździł nim po Warszawie

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który mając prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, jeździł...

zobacz więcej

Po godz. 12 w czwartek strażnicy miejscy otrzymali niepokojące zgłoszenie, że po boisku szkoły podstawowej przy ul. Gościeradowskiej biega mężczyzna i wymachuje czymś, co przypomina miecz. 

  

„Ze zgłoszenia wynikało, że na boisku ćwiczą i bawią się dzieci, a mężczyzna nie reaguje na prośby o opuszczenie terenu szkoły” – przekazali strażnicy.


Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, od razu zauważyli młodego mężczyznę wymachującego metalowym mieczem przypominającym broń samurajów. Katana miała ostre i stalowe ostrze o długości około 80 cm.

  

Usiłowali uspokoić mężczyznę i prosili, by odłożył miecz. Ale dopiero gdy zagrozili, że użyją środków przymusu bezpośredniego, odłożył broń na ziemię. W końcu został obezwładniony i zakuty kajdanki. 

  

Wezwano na miejsce policję. Za zakłócanie porządku publicznego poprzez niebezpieczne zachowanie 24-letni niedoszły „samuraj” został ukarany wysokim mandatem. 

 

Zobacz także: Miał perukę, makijaż i sukienkę. W Złotoryi 45-latek kradł gadżety erotyczne 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej