RAPORT

Pogarda

Znamy sędziego meczu z Albanią. Z mundialu wrócił po fazie grupowej

Słoweniec do tej pory nie sędziował reprezentacji Polski (fot. Getty Images)
Słoweniec do tej pory nie sędziował reprezentacji Polski (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Slavko Vincić został wybrany na arbitra starcia między Polską i Albanią. Doświadczony Słoweniec sędziował między innymi na ostatnich mistrzostwach świata w Katarze.

„Kicker”: Pożegnanie Błaszczykowskiego w meczu z Niemcami

W czerwcu reprezentacja Niemiec przyjedzie do Polski na mecz towarzyski, który będzie jednocześnie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Jakuba...

zobacz więcej

Choć Polacy nie rozegrali jeszcze meczu z Czechami, to UEFA już wyznaczyła arbitra na kolejny mecz naszych piłkarzy. Spotkanie z Albanią na Stadionie Narodowym posędziuje Slavko Vincić


43-letni arbiter jest sędzią z dużym bagażem doświadczeń. Regularnie prowadzi mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Był rozjemcą na mistrzostwach Europy i ostatnim mundialu w Katarze, skąd jednak wrócił już po fazie grupowej. Najprawdopodobniej było to pokłosiem jego kontrowersyjnych decyzji ze starcia pomiędzy Argentyną i Arabią Saudyjską.


Konflikt z prawem


W 2020 r. Słoweniec został uwikłany w skandal obyczajowy. Vincić został aresztowany przez bośniacką policję. Miał być podejrzewany o bliskie powiązania z Tijaną Maksimović, której zarzuca się handel narkotykami i stręczycielstwo.


Mecz PolskaAlbania odbędzie się 27 marca na Stadionie Narodowym o godzinie 20.45. Najpierw jednak podopiecznych Fernando Santosa czeka dzisiejszy mecz z Czechami, którego arbitrem będzie z kolei Grek Anastasios Sidiropulos.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej