RAPORT

Pogarda

Opublikowano zdjęcie tajemniczego obiektu przy Nord Stream 2. Dania zaprasza rosyjską spółkę

Obiekt ma kształt walca, około 40 cm wysokości oraz 10 cm średnicy (fot. Danish Defence Command/Reuters/Forum)
Obiekt ma kształt walca, około 40 cm wysokości oraz 10 cm średnicy (fot. Danish Defence Command/Reuters/Forum)

Najnowsze

Popularne

Kreml nie kryje satysfakcji z faktu, że Dania zaprosiła kontrolowanego przez Rosję operatora Nord Stream 2 do udziału w wydobyciu z wody tajemniczego obiektu, znalezionego przy uszkodzonym gazociągu na Morzu Bałtyckim. Zdjęcie niezidentyfikowanego metalowego walca opublikowała Duńska Agencja Energii.

Niemiecki koncern na liście „międzynarodowych sponsorów wojny”

Ukraińska agencja zwalczająca korupcję wpisała niemieckiego giganta handlowego Metro AG na listę „międzynarodowych sponsorów wojny”. Firma nie...

zobacz więcej

Zdjęcie, którego źródłem jest ministerstwo obrony Danii, umieszczono na stronie internetowej agencji. „Obiekt ma kształt walca, około 40 cm wysokości oraz 10 cm średnicy. Możliwe, że jest morską boją dymną – napisano pod fotografią.


Wstępnie oceniono, że przedmiot nie stwarza bezpośredniego zagrożenia, ale ma zostać wydobyty i zbadany. 

  

Duńskie władze użyły armii 

 

Jak podkreślono w czwartkowym komunikacie, „w celu dalszego wyjaśnienia charakteru obiektu (duńskie) władze zdecydowały się na jego wyłowienie przy pomocy sił zbrojnych”. „W związku z tym Duńska Agencja Energii zaproponowała udział w tej operacji właścicielowi gazociągu spółce Nord Stream 2 AG” – poinformowano. 

 

Do sprawy odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który powiedział, że zidentyfikowanie obiektu jest niezwykle ważne dla trwającego śledztwa. To dobry znak, że Dania zaprosiła kontrolowanego przez Rosję operatora gazociągu do pomocy – ocenił. 

  

Znalezienie niezidentyfikowanego obiektu przy Nord Stream 2 potwierdził w połowie marca szef duńskiego MSZ Lars Lokke Rasmussen. Polityk zapewnił wówczas, że przedmiot nie stwarza zagrożenia dla ludzi ani statków. 

 

Zobacz także: Szokujące słowa szefa austriackiego MSZ. „Rosja będzie ważna, bo...” 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej