RAPORT

Pogarda

Dziura w podłodze autobusu. Nagranie „ku przestrodze" nagrał pasażer [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Autobus z otwartym lukiem technicznym w podłodze kursował na trasie Piaseczno-Warka w województwie mazowieckim. Kierowca dostał 1,5 tys. zł mandatu.

Oszustwa metodą „na prokuratora”. Policja apeluje o ostrożność

Policja ostrzega przed osobami podszywającymi się pod Prokuratora Rejonowego Warszawa-Śródmieście. Oszuści dzwonią z telefonu numeru prokuratury i...

zobacz więcej

Na film z autobusu natrafili policjanci z Piaseczna. Został umieszczony „ku przestrodze" na jednym z lokalnych fanpage'ów.


Na nagraniu widać było otwarty luk techniczny w podłodze autobusu podmiejskiego. Z podpisu wynikało, że „w autobusie linii Piaseczno-Góra Kalwaria można się nieźle zakręcić”. „Uważajcie na siebie” – przestrzegał autor.


Pojazdem podróżowali ludzie. Nagranie zabezpieczono i przekazano policjantom drogówki.


Funkcjonariusze ustalili do jakiego przewoźnika ów pojazd należy. Okazało się, że jest to autobus kursujący na trasie Warka-Piaseczno, który codziennie pojawia się w mieście około godziny 15.30. 


Kontrola i mandat 


Punktualnie o tej porze mundurowi czekali, aż autobus zjawi się na ul. Puławskiej. Tam zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Podczas szczegółowej kontroli sprawdzono pojazd i kierowcę.


– Uszkodzony luk techniczny był już naprawiony, a do stanu trzeźwości i uprawnień kierującego funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń – wskazuje sp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji.


Dodaje, że nie uchroniło to jednak 56-latka przed mandatem w związku z popełnionym dzień wcześniej wykroczeniem: kierowaniem pojazdem niesprawnym technicznie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej