RAPORT

Pogarda

„Snajperzy i drony”. Zwiększona ochrona króla Karola III

Karol III udaje się z wizytą do Francji (fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)
Karol III udaje się z wizytą do Francji (fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Brytyjski król Karol III przybędzie z pierwszą oficjalną wizytą zagraniczną do Francji w niedzielę wieczorem. Jego pobyt będzie miał podwyższony status ochrony z uwagi na napięcia społeczne wokół reformy emerytalnej forsowanej przez francuski rząd – informuje „Le Figaro”.

Orzeł czy reszka? Karol III czy Albus Dumbledore?

Royal Mint, czyli jedna z najstarszych europejskich mennic, która należy do Skarbu Państwa Jej Królewskiej Mości, ogłosiła wydanie 50-pensówki z...

zobacz więcej

Według tego dziennika z obawy przed ewentualnymi atakami i incydentami ze strony protestujących od kilku tygodni przeciwników reformy emerytalnej Karol III i jego małżonka Camilla będą chronieni przez służby CRS, RAID i policjantów wyspecjalizowanych w ochronie dygnitarzy.


Para królewska będzie eskortowana nie tylko przez brytyjskich oficerów ochrony, ale także przez francuskich agentów Służby Ochrony (SDLP) przeszkolonych w ochronie głów państw i obcych władców. „Na trasach przejazdów będą snajperzy, planowane jest wykorzystanie dronów” – dodaje „Le Figaro”.


Wizyta brytyjskiego monarchy rozpocznie się w niedzielę wieczorem i potrwa do środy. Para królewska będzie zakwaterowana w należącej do ambasady brytyjskiej rezydencji w 8. dzielnicy Paryża w pobliżu Pałacu Elizejskiego.


Karol III z żoną będą podjęci obiadem przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona wraz z małżonką Brigitte. Zaplanowano również wizytę gości w Bordeaux.


W czwartek Karol III uda się do Niemiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej