RAPORT

Pogarda

Agenci CBA w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim. Adam Jarubas zabrał głos

Adam Jarubas zapewnia, że nie ma nic do ukrycia (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk, Piotr Polak)
Adam Jarubas zapewnia, że nie ma nic do ukrycia (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk, Piotr Polak)

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim. Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli m.in. skrzynki mailowe byłych i obecnych pracowników urzędu i kontrolują inwestycje z 2017 roku. Nieoficjalnie: chodzi o korespondencję współpracowników byłego marszałka z PSL, obecnie europosła Adama Jarubasa.

„Dycha starczy?”. CBA publikuje nagranie z prezydentem Ostrowca Św. [WIDEO]

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało nagranie, które jest dowodem w śledztwie prowadzonym przeciwko prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego...

zobacz więcej

Informacje o kontroli CBA w Urzędzie Marszałkowskim potwierdził rzecznik instytucji Przemysław Chruściel. Funkcjonariusze w czwartek pojawili się w Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, który odpowiada za rozdzielanie unijnych pieniędzy. 

 

Zabezpieczono skrzynki mailowe współpracowników Adama Jarubasa 

  

– Czynności polegały na zabezpieczeniu dokumentacji oraz elektronicznych nośników danych na temat jednego z projektów zrealizowanych w oparciu o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Mowa o inwestycji, której realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, a zakończyła w roku 2019 – poinformował. 

  

Z nieoficjalnych informacji wynika, że agenci mieli również zabezpieczyć m.in. skrzynki mailowe byłych i obecnych pracowników urzędu m.in. byłego marszałka w latach 2006-2018 Adama Jarubasa (PSL)

 

Europoseł PSL: Nic nie wiem 

  

– Nie mam niczego do ukrycia – powiedział europoseł Adam Jarubas. – Nie dostałem żadnego powiadomienia, że toczy się postępowanie, które w jakikolwiek sposób miałoby mnie dotyczyć. Mam nadzieję, że sprawa będzie procedowana zgodnie z pewnymi zasadami, a nie z celem politycznym. Nie mam pewności, czy nie odbywa się to na zasadzie: dajcie człowieka, to i paragraf się znajdzie – dodał Jarubas. 

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne jak dotąd nie udzieliło informacji w sprawie. 

 

Zobacz także: Jarubas ukarany za naruszenie dyscypliny finansów publicznych 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej