RAPORT

Pogarda

Sochan znów kontuzjowany. Polak przegapi wielkie wydarzenie...

Jeremy Sochan od początku roku ma problem z kolanem (fot. Getty Images)
Jeremy Sochan od początku roku ma problem z kolanem (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W nocy z sobotę na niedzielę zaplanowano „Polską Noc w NBA”, czyli doroczne wydarzenie organizowane przez Marcina Gortata i ambasadę Polski w USA. Jej główną gwiazdą miał być Jeremy Sochan, jednak ten z powodu kontuzji nie zagra.

Sochan wróci do reprezentacji? „Jest konkretny plan”

Jak donosi portal WP SportoweFakty, Jeremy Sochan może w najbliższej przyszłości ponownie zagrać w reprezentacji Polski. Na rozmowy do USA poleciał...

zobacz więcej

– Dla mnie jako Polaka jest to znakomita okazja do przybliżenia Amerykanom naszej kultury, pokazania jakim jesteśmy krajem – mówi o sobotnim wydarzeniu Marcin Gortat.


Najlepszy polski koszykarz w historii NBA organizuje „Polish Heritage Night” już od 2012 roku. Robi to z wielkim powodzeniem, bo impreza ta z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.


Gośćmi są między innymi znani aktorzy, politycy, czy sportowcy. W tym roku swoją obecność zapowiedział m.in. Mateusz Klich, piłkarz DC United i reprezentacji Polski.

Tegoroczne wydarzenie przypada na mecz Washington Wizards (były klub Gortata) z San Antonio Spurs, czyli zespołem Jeremy’ego Sochana. Niestety, jak ogłosiły „Ostrogi”, Polak ostatecznie w tym spotkaniu... nie wystąpi. Jest to spowodowane kontuzją kolana, z którą zmaga się on już od początku roku.


Reprezentant Polski przez kontuzje opuścił w tym sezonie aż 17 spotkań. Jego Spurs nie mają już szans na awans do play-offów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej