RAPORT

Pogarda

CBŚP zlikwidowało laboratorium mefedronu. Dwa tygodnie temu zaczęło działalność

Policyjny technik w ukrytym laboratorium (fot. CBŚP)
Policyjny technik w ukrytym laboratorium (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, które niedawno zostało uruchomione w Rudzie Śląskiej przez dwóch mieszkańców Mikołowa. Manufaktura została ukryta za stacją transformatorową, prowadziło do niej specjalne wejście. Na miejscu zabezpieczono trzy litry mefedronu w płynie (4-MMC) i karabinek kałasznikowa.

Narkopandemia w Polsce. CBŚP zlikwidowało w tym roku 17 przestępczych laboratoriów

Ponad tonę klefedronu o wartości detalicznej przeszło 41 mln zł zabezpieczyli policjanci CBŚP w przestępczym laboratorium działającym w okolicach...

zobacz więcej

Funkcjonariusze bydgoskiego zarządu CBŚP ustalili operacyjnie, że na terenie Rudy Śląskiej od kilkunastu dni działa laboratorium narkotykowe, w którym miał być wytwarzany mefedron, pentedron i syntetyczna meskalina. Policjanci ustalili, że niedawno w mieście wynajęto pomieszczenia magazynowe. Tak namierzono lokalizację fabryczki.

 

Policjanci początkowo mieli kłopot z odkryciem wejścia do laboratorium. Pomogli mi w tym dwaj „chemicy” – mieszkańcy Mikołowa w wieku 20- i 36-lat.


Wyszli z ukrytego pomieszczenia, akurat wprost na policjantów przeszukujących miejsce. Wejście do manufaktury ukryte było za stacją transformatorową.

Policyjna akcja w oparach toksycznych chemikaliów. Przejęto 100 litrów płynnego klefedronu

Ponad 100 litrów płynnego 4-CMC (klefedronu) przejęli funkcjonariusze CBŚP w laboratorium narkotyków syntetycznych w gminie Turawa w woj. opolskim....

zobacz więcej

– W maleńkim lokalu znajdował się namiot tzw. growbox z wentylacją i filtrami węglowymi, w celu wyeliminowania zapachów poprodukcyjnych. Podczas likwidacji laboratorium policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt m.in. kolby okrągłodenne, trójszyjne, zlewki, mieszadła magnetyczne, pompy próżniowe, rozdzielacze, chłodnice i inne. Przejęto także substancje chemiczne i prekursory niezbędne do produkcji narkotyków. W jednym z naczyń znajdowały się ponad trzy litry mefedronu – mówi podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

 

W domu jednego z „chemików” znaleziono karabinek automatyczny AK47 z bagnetem oraz rewolwer, które przekazano do badań przez biegłego. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Rudzie Śląskiej zarzuty produkcji mefedronu.


Sąd aresztował obu na trzy miesiące.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej