RAPORT

Pogarda

„Zepsuci, źli, modlący się...” Seans nienawiści opozycji i pogarda wobec wyborców PiS [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Najmniej wyedukowany, modlący się elektorat złych, zepsutych, skorumpowanych i wykluczonych cyfrowo cyników ze wsi – tak o elektoracie Zjednoczonej Prawicy mówi Donald Tusk i inni przedstawiciele opozycji. – Nas jest więcej – pociesza swoich zwolenników lider PO.

Idiota, szuja, gnój, plugawiec – agresywne wpisy posłanki PO

Magdalena Filiks to posłanka Platformy Obywatelskiej, która trafiła tam dzięki kontrowersyjnej działalności w KOD. W ostatnich dniach przechodzi...

zobacz więcej

Portal tvp.info zebrał wypowiedzi przewodniczącego PO Donalda Tuska, eurodeputowanego SLD Włodzimierza Cimoszewicza oraz byłej minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz Leny Kolarskiej-Bobińskiej o politykach Zjednoczonej Prawicy.


Wyborców głosujących na Zjednoczoną Prawicę jest, jak twierdzi Donald Tusk, 35 proc. – Wyborców złych, zepsutych, skorumpowanych cyników. Naprawdę. Starsze pokolenie trochę wykluczone cyfrowo. Nas jest więcej – mówi do zwolenników.


Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza „zwolennicy PiS-u w największym stopniu wywodzą się z tej części społeczeństwa, która jest najmniej wyedukowana, najuboższa”.

Również Lena Kolarska-Bobińska uważa, że ci, którzy popierają jej przeciwników politycznych, to „elektorat mniej wykształcony”. Do tego „bardziej wiejski, bardziej małomiasteczkowy”. Pogardliwie określa tę grupę wyborców mianem „wiernych, modlących się, przywiązanych, kochających Jarosława”. 


Przeczytaj też: Ekspert o języku PO: dehumanizacja przeciwnika, próba generalna przed atakiem na rząd

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej