RAPORT

Pogarda

Awdijiwka masakrowana przez Rosjan. „Ciężko, jest bardzo ciężko”

Ataki porównywane z tymi w Bachmucie (fot.  Getty Images)
Ataki porównywane z tymi w Bachmucie (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Sytuacja w Awdijiwce jest pod względem liczby rosyjskich ostrzałów i szturmów porównywalna do tej w Bachmucie – powiedział Witalij Barabasz, szef władz tego położonego w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy miasta, cytowany w czwartek przez Radio Swoboda.

Rosjanie jednak nie opuścili Nowej Kachowki. Wcześniejszy komunikat wycofano

Rosyjskie siły pozostają w Nowej Kachowce na południu Ukrainy – napisał w czwartek wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, wycofując swój...

zobacz więcej

Ciężko, (jest) bardzo ciężko. Naciskają. Na razie nic im nie wychodzi, ale nie porzucają ani chęci, ani tych wszystkich swoich chorych działań szturmowych – stwierdził Barabasz, odpowiadając na pytanie o to, czy istnieje ryzyko oblężenia miasta przez rosyjskie wojsko.


Przedstawiciel władz podkreślił w rozmowie z Radiem Swoboda, że wokół Awdijiwki dochodzi do wielu ostrzałów, a ich liczba jest porównywalna z tymi odnotowywanymi w Bachmucie. – Już zrównaliśmy się z Bachmutem pod względem wielu wskaźników (...) W Bachmucie w ciągu doby jest 200-300 ostrzałów, czasem więcej – u nas tak samo – przekazał. Porównywalna jest także liczba prowadzonych przez wojsko przeciwnika działań szturmowych.


Poinformował, że straty rosyjskie na tym odcinku są bardzo wysokie.


Pytany o to, dlaczego rosyjskie wojska podjęły teraz próby szturmowania Awdijiwki, zauważył, że siły ukraińskie uniemożliwiły Rosjanom przedarcie się do Wuhłedaru i armia przeciwnika próbuje podejmować działania ofensywne tam, gdzie może.


Bachmut. Atak „mięsa armatniego” z Grupy Wagnera odparty [WIDEO]


W poniedziałek przedstawiciel wojskowych służb prasowych Ukrainy Ołeksij Dmytraszkiwski oświadczył, że Awdijiwka może wkrótce stać się „drugim Bachmutem”, rosyjskie siły stale próbują okrążyć miasto.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej