RAPORT

Pogarda

Afera w Motorze. Trener ukarany przez PZPN

Goncalo Feio (fot. PAP)
Goncalo Feio (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Trener Motoru Lubin Goncalo Feio został ukarany przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej roczną dyskwalifikacją w zawieszeniu na dwa lata oraz karą pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych. To pokłosie afery w Motorze Lublin, która obiegła całą Polskę.

„Kicker”: Pożegnanie Błaszczykowskiego w meczu z Niemcami

W czerwcu reprezentacja Niemiec przyjedzie do Polski na mecz towarzyski, który będzie jednocześnie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Jakuba...

zobacz więcej

Przypomnijmy – po meczu Motoru z Jastrzębiem trener Feio uderzył prezesa Tomczyka plastikowym pojemnikiem na dokumenty, rozbijając mu łuk brwiowy, co wymagało wizyty w szpitalu i zakładania szwów. Ponadto szkoleniowiec obraził rzeczniczkę prasową swojego klubu.

Zbigniew Jakubas, główny udziałowiec Motoru, zwołał konferencję prasową, na której wstawił się za Portugalczykiem. Zawieszony został za to prezes Tomczyk, a z rzeczniczką rozwiązano umowę. Teraz poznaliśmy stanowisko PZPN-u. Oto jego treść:

"W czwartek, 23 marca br. w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu sprawy trenera Goncalo Feio, w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej Pawła Tomczyka, prezesa zarządu Motoru Lublin, oraz zachowania o charakterze nieetycznym wobec rzecznika prasowego klubu Pauliny Maciążek, tj. o czyn z art. 110 RD PZPN, komisja postanowiła:

– uznać odpowiedzialność dyscyplinarną trenera Goncalo Feio i ukarać szkoleniowca karą zasadniczą – dyskwalifikacji w wymiarze 1 roku, zawieszając jej wykonanie na okres 2 lat;

– wymierzyć Obwinionemu karę dodatkową – pieniężną w wysokości 30.000 zł;

– zobowiązać trenera Goncalo Feio do przeproszenia Pana Pawła Tomczyka oraz Pani Pauliny Maciążek na piśmie."

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej