RAPORT

Pogarda

„Kicker”: Pożegnanie Błaszczykowskiego w meczu z Niemcami

Jakub Błaszczykowski (fot. Getty Images)
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W czerwcu reprezentacja Niemiec przyjedzie do Polski na mecz towarzyski, który będzie jednocześnie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego – informuje „Kicker“, potwierdzając wcześniejsze doniesienia polskich mediów.

Czeski selekcjoner chwali Polaków. „Sytuacja się odwróciła“

- Oczywiście naszym celem jest awans, ale za darmo nikt nic nie da. Teoretycznie jesteście silniejsi - powiedział w rozmowie z „Przeglądem...

zobacz więcej

Błaszczykowski ostatni mecz w narodowych barwach rozegrał 9 września 2019 roku, przeciwko Austrii, w eliminacjach do mistrzostw Europy. Wówczas selekcjonerem naszego zespołu był jeszcze Jerzy Brzęczek. Od tego momentu jeden z naszych najwybitniejszych reprezentantów nie otrzymał powołania.

37-letni skrzydłowy nie gra w piłkę od sierpnia 2021 roku, po tym jak zerwał więzadło krzyżowe. Mimo to wciąż nie ogłosił zakończenia kariery, a wręcz przeciwnie - chciałby zaprezentować się jeszcze w barwach Wisły Kraków. Jak się okazuje, bardzo prawdopodobny jest także jego występ w kadrze.

W piątek Polacy, pod wodzą nowego selekcjonera Fernando Santosa, rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech. Gospodarzy imprezy, z racji braku gier w kwalifikacjach, czeka seria meczów towarzyskich, a jednym z nich ma być właśnie spotkanie z Biało-Czerwonymi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej