RAPORT

Pogarda

Pijany i bez uprawnień jechał traktorem. Na drogę wyrzucał puszki po piwie

Zatrzymany 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem (fot. Shutterstock)
Zatrzymany 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Na terenie gminy Dzierzgowo patrol policji zatrzymał 41-latka kierującego ciągnikiem rolniczym, który w trakcie jazdy wyrzucał na drogę puste puszki po piwie. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli przyznał, iż od kilku lat nie ma prawa jazdy.

Pożar domu w Wielkopolsce. Nie żyje seniorka

69-letnia kobieta zginęła w pożarze domu w wielkopolskiej wsi Kaliszkowice Ołobockie – przekazała oficer prasowy straży pożarnej w Ostrzeszowie ...

zobacz więcej

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło dzień wcześniej wieczorem na terenie gminy Dzierzgowo, gdy funkcjonariusze patrolujący ten rejon zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, który w trakcie jazdy wyrzucał z pojazdu na drogę puste puszki po piwie – został on natychmiast zatrzymany do kontroli. 


– Okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu mławskiego ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami oświadczył, że owszem, pił piwo, a dokładnie trzy piwa, kilka godzin temu. Przyznał też, że prawa jazdy nie ma od kilku lat – przekazała asp. szt. Pawłowska. 


Rzeczniczka mławskiej policji zapowiedziała, że zatrzymany 41-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem będąc się w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i jednocześnie odpowie za wykroczenie zaśmiecania drogi. 


Policja zwraca uwagę, że „skuteczna walka z nietrzeźwymi kierowcami zależy także od społecznej reakcji”. „Widząc kierowcę, którego zachowanie może świadczyć o tym, że kieruje pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, natychmiast powiadom Policję. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja oraz przekazana informacja ma ogromne znaczenie” – apeluje policja. 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej